Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

vyber fotoaparatu

gegoo
gegoo 2015-01-06 04:27:18+01
Vlastnim fotoaparat olympus c-310 zoom , z fotakom som celkom spokojny az na nejake drobnosti a tak som sa chcel opytat o radu pre nejaky lepsi
naroky :
nejaky kompakt - nemusi byt novy len poradit nejaky typ podla ostatnych preferencii asi olympus
podpora crv3 baterii kedze tie mam a nechcem kupovat ine
xd picture card
svetlost aspon 2.9
velkost cipu menej nez 2,5
rozlisenie vecsie nez 3,2 mpx
aspon nejaky manualny rezim aspon iso a uzavierka

niektore z tychto : http://www.baterie.sk/baterie-pre/bateria-cr-v3-li-ion-1400-mah-nabijatelna/ je tam uvedeny zoznam fotakov

pripadne som otvoreny miernej debate do 100 eur ale fotenie ma chytilo naplno az posledny mesiac kedze do vtedy ma znechucovalo to ze 1,2 nimh akumulatory nezvladali ten fotak kedze je prednostne stavany na tu crv3 bateriu alebo 2x1,5 V proste mechanika hlasila neustale vybite baterie, tak vam dakujem viem ze chcem vela ale iste mate vela skusenosti
 
zvonec
2015-11-17 21:10:10+01
príspevok od: knoly
Nova 760D je na cene bazarovej 70D to by som šiel už radšej do toho bazáru.
Myslel som fotiť za hustého sneženia a za silného mrazu -15°C pripadne za slabého dažďa. Zase ponorku z toho nechcem.... Na blbiny mám gopro.

Mraz nieje problem, akurat treba mat nahradnu baterku, a zasada je udrzat ju v teple. V zime je minimalna vlhkost, cize prechod z tepla => mraz nieje problem, problem je opacne. (kondens)
Huste snezenie => v zivote som fotil mozno raz alebo dva krat., Aj tak to bolo ako skupinova fotka cernochov v tuneli bez blesku, len v bielom.
Husty dazd => nemam ziadnu skusenost na priamom hustom dazdi, resp. ale castokrat pri foteni vodopadov, sa tvori vodna drt ( alebo ako to nazvat) a zatial to vydrzalo.
Slaby dazd v pohode...

70D ma zvysenu odolnost voci prachu a striekajucej vode, tak snad to moze byt rozhodujuci argument, netreba vsak zabudat aj na utesneny objektiv.
 
knoly
2015-11-17 21:55:44+01
Dakujem za odpoveď. Z náhradnou bat. rátam to je samozrejmosť. Tak zrejme pôjdem do tej 700D a radšej dajaký svetelnejší objektív.

Ak by mal ešte dakto dajaké poznámky napíšte budem rád.
 
Jozi Mačutek
2015-11-18 13:26:55+01
Ja by som šiel no bazarovej Canon G12
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()