Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

vyber fotoaparatu

gegoo
2015-01-06 04:27:18+01
Vlastnim fotoaparat olympus c-310 zoom , z fotakom som celkom spokojny az na nejake drobnosti a tak som sa chcel opytat o radu pre nejaky lepsi
naroky :
nejaky kompakt - nemusi byt novy len poradit nejaky typ podla ostatnych preferencii asi olympus
podpora crv3 baterii kedze tie mam a nechcem kupovat ine
xd picture card
svetlost aspon 2.9
velkost cipu menej nez 2,5
rozlisenie vecsie nez 3,2 mpx
aspon nejaky manualny rezim aspon iso a uzavierka

niektore z tychto : http://www.baterie.sk/baterie-pre/bateria-cr-v3-li-ion-1400-mah-nabijatelna/ je tam uvedeny zoznam fotakov

pripadne som otvoreny miernej debate do 100 eur ale fotenie ma chytilo naplno az posledny mesiac kedze do vtedy ma znechucovalo to ze 1,2 nimh akumulatory nezvladali ten fotak kedze je prednostne stavany na tu crv3 bateriu alebo 2x1,5 V proste mechanika hlasila neustale vybite baterie, tak vam dakujem viem ze chcem vela ale iste mate vela skusenosti
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-06 06:42:08+01
Tvojej poziadavke nezodpoveda ziaden fotoaparat. XD karty sa nevyrabaju niekolko rokov.
 
gegoo
2015-01-06 09:04:01+01
príspevok od: Karol Srnec
Tvojej poziadavke nezodpoveda ziaden fotoaparat. XD karty sa nevyrabaju niekolko rokov.
aha ok a na tu bateriu ? ci to mi treba vsetko nove ? ide o to ze mam 2 gigovu kartu a nove baterie tak som ich nechcel nechat tak , uvazujem o tom len par mesiacov kedze len pred par mesiacmi som tu kartu a berie kupil
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-06 10:47:58+01
Kup si kompakt, ktory ma v cene baterku a nabijacku. Nejaky znackovy. Napr. Nikon, Sony, Panasonic, ci Canon, ziaden Genius, ci Benq.
http://digitalne-kompakty.heureka.sk/f:p:652/
 
total empty
2015-01-06 11:06:02+01
príspevok od: Karol Srnec
Kup si kompakt, ktory ma v cene baterku a nabijacku. Nejaky znackovy. Napr. Nikon, Sony, Panasonic, ci Canon, ziaden Genius, ci Benq.
http://digitalne-kompakty.heureka.sk/f:p:652/
...a ani Samsung
 
Paulie
2015-01-06 11:26:19+01
príspevok od: total empty
...a ani Samsung
Ale no. Zas taký EX2 by som nezatracoval.
 
total empty
2015-01-06 11:58:14+01
príspevok od: Paulie
Ale no. Zas taký EX2 by som nezatracoval.
Myslel som na lacné kompakty, v porovnani z Lumixami v tej istej triede,napr do 100 euri, je Samsung čistý hnoj.
 
kadetade
2015-02-17 10:55:31+01
najvacsia chyba ktora sa da urobit pri vybere fotaku je zacat citat recenzie.
Bol som rozhodnuty ze chcem, fuji xt-1 potom som si precital aka je pomala a ako zle sa s nou foti nieco akcnejsie. Zacal som pozerat po canon 70d ... precital som si recenziu na neho a ohovoili ho ze ma maly dynamicky rozsah a sumi uz pri iso 800, co ma dost vystrasilo kedze rad fotim v nie prave idealnych svetelnych podmienkach.
Potom som nasiel ody na 4/3 olympus a panasonic aparaty a uz som skoro kupil olympus. Ked som nasiel kopec staznosti na sumenie - lebo mensi snimac, a ze ani skladnost nie je taka uzasna ako sa pise - vysledok, najkvalitnejsia je zrkadlovka a si na zaciatku, resp. na konci.
Takze radim necitat recenzie ... kupit co sa zda dobre na prvy krat a kaslat na to.
Nikto ti aj tak neporadi, kazdy si bude chvalit to svoje za co vyhodil peniaze.
Profici ta sfuknu tym, ze maju asi minimalne 3 aparaty, takze sa nemas coho chytit. Kedze on velky profik ma fuji x100 + zrkadlovku a este pripadne nejaky 4/3 olympus ...
Najlepsie je nic necitat, kupit podla pocitu a sympatie a fotit si.

 
blahoslav J B Art
2015-02-17 20:16:55+01
príspevok od: kadetade
najvacsia chyba ktora sa da urobit pri vybere fotaku je zacat citat recenzie.
Bol som rozhodnuty ze chcem, fuji xt-1 potom som si precital aka je pomala a ako zle sa s nou foti nieco akcnejsie. Zacal som pozerat po canon 70d ... precital som si recenziu na neho a ohovoili ho ze ma maly dynamicky rozsah a sumi uz pri iso 800, co ma dost vystrasilo kedze rad fotim v nie prave idealnych svetelnych podmienkach.
Potom som nasiel ody na 4/3 olympus a panasonic aparaty a uz som skoro kupil olympus. Ked som nasiel kopec staznosti na sumenie - lebo mensi snimac, a ze ani skladnost nie je taka uzasna ako sa pise - vysledok, najkvalitnejsia je zrkadlovka a si na zaciatku, resp. na konci.
Takze radim necitat recenzie ... kupit co sa zda dobre na prvy krat a kaslat na to.
Nikto ti aj tak neporadi, kazdy si bude chvalit to svoje za co vyhodil peniaze.
Profici ta sfuknu tym, ze maju asi minimalne 3 aparaty, takze sa nemas coho chytit. Kedze on velky profik ma fuji x100 + zrkadlovku a este pripadne nejaky 4/3 olympus ...
Najlepsie je nic necitat, kupit podla pocitu a sympatie a fotit si.

tie internety by mali zrusit ... ludia tam potom len vypisuju a citaju same hluposti
 
JohnNewton
2015-02-17 20:38:12+01
príspevok od: kadetade
najvacsia chyba ktora sa da urobit pri vybere fotaku je zacat citat recenzie.
Bol som rozhodnuty ze chcem, fuji xt-1 potom som si precital aka je pomala a ako zle sa s nou foti nieco akcnejsie. Zacal som pozerat po canon 70d ... precital som si recenziu na neho a ohovoili ho ze ma maly dynamicky rozsah a sumi uz pri iso 800, co ma dost vystrasilo kedze rad fotim v nie prave idealnych svetelnych podmienkach.
Potom som nasiel ody na 4/3 olympus a panasonic aparaty a uz som skoro kupil olympus. Ked som nasiel kopec staznosti na sumenie - lebo mensi snimac, a ze ani skladnost nie je taka uzasna ako sa pise - vysledok, najkvalitnejsia je zrkadlovka a si na zaciatku, resp. na konci.
Takze radim necitat recenzie ... kupit co sa zda dobre na prvy krat a kaslat na to.
Nikto ti aj tak neporadi, kazdy si bude chvalit to svoje za co vyhodil peniaze.
Profici ta sfuknu tym, ze maju asi minimalne 3 aparaty, takze sa nemas coho chytit. Kedze on velky profik ma fuji x100 + zrkadlovku a este pripadne nejaky 4/3 olympus ...
Najlepsie je nic necitat, kupit podla pocitu a sympatie a fotit si.

U prvého fotoaparátu to je viac menej jedno. Po nejakom čase užívania budeš mať lepšiu predstavu o tom , ktoré konkrétne vlastnosti budeš preferovať a ktoré sa Ti budú javiť menej dôležité, vzhľadom na to čomu sa budeš venovať.
 
johnycash
2015-02-17 21:54:27+01
príspevok od: kadetade
najvacsia chyba ktora sa da urobit pri vybere fotaku je zacat citat recenzie.
Bol som rozhodnuty ze chcem, fuji xt-1 potom som si precital aka je pomala a ako zle sa s nou foti nieco akcnejsie. Zacal som pozerat po canon 70d ... precital som si recenziu na neho a ohovoili ho ze ma maly dynamicky rozsah a sumi uz pri iso 800, co ma dost vystrasilo kedze rad fotim v nie prave idealnych svetelnych podmienkach.
Potom som nasiel ody na 4/3 olympus a panasonic aparaty a uz som skoro kupil olympus. Ked som nasiel kopec staznosti na sumenie - lebo mensi snimac, a ze ani skladnost nie je taka uzasna ako sa pise - vysledok, najkvalitnejsia je zrkadlovka a si na zaciatku, resp. na konci.
Takze radim necitat recenzie ... kupit co sa zda dobre na prvy krat a kaslat na to.
Nikto ti aj tak neporadi, kazdy si bude chvalit to svoje za co vyhodil peniaze.
Profici ta sfuknu tym, ze maju asi minimalne 3 aparaty, takze sa nemas coho chytit. Kedze on velky profik ma fuji x100 + zrkadlovku a este pripadne nejaky 4/3 olympus ...
Najlepsie je nic necitat, kupit podla pocitu a sympatie a fotit si.

to teda nesúhlasím, ja som mal asi 9 rokov starú zrkadlovku a 5 rokov starý kompakt a hladal som čo dalej, kedže pribudli deti tak by to malo byť malé (kompakt) ale fotiť ako zrkadlovka. Posledných 5 rokov som sa nejak teorii vôbec nevenoval a napríklad mi unikol nástup mirrorlesov na ktoré ma tu nasmeroval Karol Srnec a nakoniec som skončil po vyskúšaní A5000 u Sony A6000 a som spokojný, fotí super a som rád, že som tomu venoval pár hodín čítania na webe.
 
kadetade
2015-02-18 14:06:44+01
príspevok od: johnycash
to teda nesúhlasím, ja som mal asi 9 rokov starú zrkadlovku a 5 rokov starý kompakt a hladal som čo dalej, kedže pribudli deti tak by to malo byť malé (kompakt) ale fotiť ako zrkadlovka. Posledných 5 rokov som sa nejak teorii vôbec nevenoval a napríklad mi unikol nástup mirrorlesov na ktoré ma tu nasmeroval Karol Srnec a nakoniec som skončil po vyskúšaní A5000 u Sony A6000 a som spokojný, fotí super a som rád, že som tomu venoval pár hodín čítania na webe.
no vidis, ja som pisal o svojej skusenosti nie o tom, ze to co som napisal plati na kazdeho jedneho cloveka a aj na teba. Ked si idem kupit nieco nove a 9 rokov som sa o to nezaujimal, tak si zistim aspon zakladne info, tak to je normalne ako si to urobil. Ale myslim si, ze citanie recenzii o fotakoch je celkom kontraproduktivna cinnost kedze vacsina z nich ma dost zasadne vady - resp nema ziadne zasadne - ale je to napisane ako keby boli vazne - a to kazdeho zneisti pri vybere. Kto by chcel fotak s malym dynamickym rozsahom, a kto fotak co ma pomale AF, alebo mensi snimac a zrnenie pri slabom svetle atd.
Pozri ja napr. fotim asi 25 rokov prvy fotak som dostal ked som mal asi 10, a naozaj ale naozaj ti neviem povedat, ze co fotim najviacej a zavidim ludom, ktori to dokazu. To su asi ale len ti profici co som ich spomenul co maju 3+ fotaky a neriesia. Normalny clovek ma vacsinov jeden.
Raz fotim behajuce a sankujuce sa deti a psa, potom fotim na chalupe krajinu, neskor v krcme kamaratov na pive kde je svetlo ako v hrobke a blesk nechces pouzivat, inokedy fotim interier alebo exterier ciste pre pracovne zalezitosti a potom si obcas ked som vonku odfotim vtacika alebo chrobacika ci kvetinku .... takze ked si precitam v recenzii, ze z fuji xt1 tie deti na sankach nedam lebo budu rozmazane tak to je dost neprijemne nie ? Ale mozno keby som to skusil, lebo ina moznost nie je, zistim, ze to vobec nie je take zle - ze to len recenzent mal strasne vysoke naroky, resp nevenoval dost casu nastaveniu fotaku a sposobu to okaslat a kedze ja mam dost skusenosti mozno by som to dal, ale to nezistim lebo som ju nekupil lebo recenzia na 10 stran ake to je pomale ...... Tak isto ako je neprijemne ked si precitas, ze canon, alebo oly ti urobia hnusne zrnite fotky z tej krcmy kde je malo svetla. Inak ja som fotil asi 2 rokmy s c30d a nemal som ziaden problem, ale to je moja skusenost, keby som si precital recenzie urcite by som zistil, ze polovicu fotiek co mam by som vlastne nedokazal odfotit. Tak ale suhlasim ze to je individualne, len teda ak by som mohol poradit, fakt ak mas zakladne info dalej uz nepatraj lebo sa zamotas a nevyberies,
 
johnycash
2015-02-19 17:08:01+01
tak ale to platí všeobecne na všetko čo ideš kupovať, ked niekto robí s televízormi tak sa mu bude môj 300 eurový 32" samsung zdať ako šunt na ktorom si nič nevychutnám, ked niekto recenzuje autá, tak sa zasmeje nad mojím 17 ročným krápom a tak dalej.
tie deti na sánkach sa dajú odfotiť aj tým kompaktom takisto ako si ja pozriem futbal na 32" tv, príde na to ako je kto náročný.
 
matusak
2015-11-15 16:54:38+01
zdravím,
Chcel by som sa poradiť aký kompakt/ultrazoom odporúčate? A čo je lepšie? počul som, že ultrazoom nemá moc kvalitné snímky. Foťák by som používal prevažne len pri cestovaní čiže by mal prijateľných rozmerov.
moje nároky: Cena max okolo 300 eur; hľadáčik
zatiaľ mám vyhliadnuté tieto dva (ak viete o kvalitnejšom v podobnej cene, budem len rád):
Panasonic Lumix DMC-TZ70
Panasonic Lumix DMC-LF1

Ďakujem za rady.
 
fatality
2015-11-15 21:02:24+01
príspevok od: matusak
zdravím,
Chcel by som sa poradiť aký kompakt/ultrazoom odporúčate? A čo je lepšie? počul som, že ultrazoom nemá moc kvalitné snímky. Foťák by som používal prevažne len pri cestovaní čiže by mal prijateľných rozmerov.
moje nároky: Cena max okolo 300 eur; hľadáčik
zatiaľ mám vyhliadnuté tieto dva (ak viete o kvalitnejšom v podobnej cene, budem len rád):
Panasonic Lumix DMC-TZ70
Panasonic Lumix DMC-LF1

Ďakujem za rady.
ozelej hladacik a kup si sony rx100..a si kvalitou uuuplne niekde inde.. ..
 
matusak
2015-11-16 15:40:49+01
tak potom ak by som upustil od hladáčiku vynárajú sa mi 2-3 foťák v cenovej hladine cca 300 eur:
- spomínaný Sony Cyber-Shot DSC-RX100
- Panasonic Lumix DMC-LX7
alebo Panasonic Lumix DMC-LF1 (ten hladáčik má)
Je ozaj ten sony taký dobrý, že o triedu preskočí ostatné a nemám nad čim rozmyšľať?
 
fatality
2015-11-16 19:45:14+01
príspevok od: matusak
tak potom ak by som upustil od hladáčiku vynárajú sa mi 2-3 foťák v cenovej hladine cca 300 eur:
- spomínaný Sony Cyber-Shot DSC-RX100
- Panasonic Lumix DMC-LX7
alebo Panasonic Lumix DMC-LF1 (ten hladáčik má)
Je ozaj ten sony taký dobrý, že o triedu preskočí ostatné a nemám nad čim rozmyšľať?
ved posud sam:
https://www.flickr.com/search/?text=rx100&sort=interestingness-desc
 
knoly
2015-11-17 18:34:12+01
Zdravím
Vyberám moju prvú zrkadlovku tak sa chcem poradiť s vami. Budem fotiť hlavne šport a krajinu, zo športu lyžovanie vo voľnom teréne a cez leto hlavne bike.
A tu nastala dilema ako je to stou vodotesnosťou. Cez zimu určite príde do kontaktu zo snehom a nižšími teplotami, rozmýšľal som nad 700D ako začiatočníčky by mi určite stačil len či nebude mat problém s tímy teplotami a IP. Ako druhu možnosť mám 70D ale tam je cena trochu inde.

Tak čo bude pre mňa najrozumnejšia voľba?
Za odpoveď vopred Dakujem.
 
zvonec
2015-11-17 19:48:52+01
príspevok od: knoly
Zdravím
Vyberám moju prvú zrkadlovku tak sa chcem poradiť s vami. Budem fotiť hlavne šport a krajinu, zo športu lyžovanie vo voľnom teréne a cez leto hlavne bike.
A tu nastala dilema ako je to stou vodotesnosťou. Cez zimu určite príde do kontaktu zo snehom a nižšími teplotami, rozmýšľal som nad 700D ako začiatočníčky by mi určite stačil len či nebude mat problém s tímy teplotami a IP. Ako druhu možnosť mám 70D ale tam je cena trochu inde.

Tak čo bude pre mňa najrozumnejšia voľba?
Za odpoveď vopred Dakujem.
760D mas lepsiu volbu, kvoli lepsiemu AF.
Ako to myslis, ten kontakt so snehom, ze ci vydrzi, ked ju zahrabes do snehu?
 
knoly
2015-11-17 20:39:13+01
Nova 760D je na cene bazarovej 70D to by som šiel už radšej do toho bazáru.
Myslel som fotiť za hustého sneženia a za silného mrazu -15°C pripadne za slabého dažďa. Zase ponorku z toho nechcem.... Na blbiny mám gopro.

 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()