Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Olympus XZ-1 alebo Nikon p330?

tonyfric
2013-07-30 23:07:23+02
Mám pred sebou na stole oba tieto strojčeky. Jeden má byť pre moju sestru a druhý pre manželku. Ten pre manželku zároveň aj pre mňa keď sa mi nebude chcieť "vláčiť" X100-ku, o zrkadlovke ani nehovorím. Sú to prvé kompakty, ktoré som kúpil - Nikon bol impulzívny nákup lebo sa mi páčil a Olympus nákup z rozumu lebo som ho pred cca rokom mal na čas požičaný a bol som nadmieru spokojný. Akurát, že som "skončil" pri X100-ke. Oba foťáky majú svoje čaro, oba sedia v ruke, výsledky sú plus mínus podobné. Olympus ťaží zo svetelného objektívu, Nikon z novších technológií. Aké sú vaše názory na tieto hračky?
 
landov
2013-07-31 07:01:06+02
pokial ma pamat neklame tak P330 nema RAW (ale hadat sa nejdem) - v tom pripade by som sa rozhodoval podla kvality vystupu v JPG.
 
tonyfric
2013-07-31 08:35:24+02
príspevok od: landov
pokial ma pamat neklame tak P330 nema RAW (ale hadat sa nejdem) - v tom pripade by som sa rozhodoval podla kvality vystupu v JPG.
Raw ko ma, ale to nie je pre mna podstatne. Fotit raw-ka s tymto fotakom nema vyznam. Na to mam ine stroje. Je to urcene na fotenie deti a fotky z vyletov. Jpegy su z oboch strojov v pohode. Asi zatvorim oci a na ktory ruka padne, ten necham doma a druhy pojde sestre.
 
Marcel Rebro
2013-07-31 08:56:03+02
príspevok od: tonyfric
Raw ko ma, ale to nie je pre mna podstatne. Fotit raw-ka s tymto fotakom nema vyznam. Na to mam ine stroje. Je to urcene na fotenie deti a fotky z vyletov. Jpegy su z oboch strojov v pohode. Asi zatvorim oci a na ktory ruka padne, ten necham doma a druhy pojde sestre.
Na okraj ... preco by nemalo zmysel fotit do RAW kompaktom? Nikdy nevies co sa moze s takeho dovolenkoveho cvaku vyklubat a kde na koniec skonci ... fotit do RAW ta predsa nic nestoji. Ked Ti stacia JPEGy, RAWka mozes po prenose do PC rovno zmazat ... ked JPEG nestaci, smolka
 
Marcel Rebro
2013-07-31 08:58:13+02
Ale k teme ... ja by som si nechal XZ-1. Koli EVF.

PS : nazdar Tony
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-07-31 09:22:28+02
príspevok od: tonyfric
Mám pred sebou na stole oba tieto strojčeky. Jeden má byť pre moju sestru a druhý pre manželku. Ten pre manželku zároveň aj pre mňa keď sa mi nebude chcieť "vláčiť" X100-ku, o zrkadlovke ani nehovorím. Sú to prvé kompakty, ktoré som kúpil - Nikon bol impulzívny nákup lebo sa mi páčil a Olympus nákup z rozumu lebo som ho pred cca rokom mal na čas požičaný a bol som nadmieru spokojný. Akurát, že som "skončil" pri X100-ke. Oba foťáky majú svoje čaro, oba sedia v ruke, výsledky sú plus mínus podobné. Olympus ťaží zo svetelného objektívu, Nikon z novších technológií. Aké sú vaše názory na tieto hračky?
Tak za seba - ja mám na dovolenky Olyho a je teda dosť vphode - rýchly a pohodlný na ovládanie, RAW na nízke ISO 100-200 je dosť luxusný (s fotkami robím už len v Lightroome takže fotím zo všetkým do RAW), IS funguje geniálne a to som ho kupoval len tak na denné používanie ako zápisník pre mňa a ako rezervný foťák pre študentov (ked si zabudnú doniesť vlastný alebo sa školský vybije.) Je dosť robustne urobený a keďže mám k nemu aj to pol. Puzdro vyzerá stále ako nový. JPEGy mi prídu z oboch prístrojov mierne povedané kakačkové. Výhoda Nikonu je menšia veľkosť a lepšie video (podľa mňa má v JPEG otrasne farby), S olympusom ide zas aspoň trošku odpichnúť portrét od pozadia, má lepší JPEG farebné a má sánky na blesk čo mi dosť pomáha v škole v ateliéri. Idem o nom písať na blogu...
 
trnavsky
2013-07-31 12:24:40+02
P330 som si kúpil teraz pred dovolenkou, Najobmedzujúcejšie na ňom bola pre mňa rýchlosť zápisu. Napr. pri tobogáne som urbil synovi sériu 2-3 záberov. Ďalšieho v poradí som už nefotil pretože foťáčik si riešil svoje záležitosti, niekedy aj 30-40 sekúnd. (tušim som tiež fotil do RAWň. (pozriem ešte či by to mhla vyriešiť aj rýchlejšia karta, ale pochybujem) - takže ho radšej prevetraj v akcii.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-07-31 12:28:23+02
príspevok od: Marcel Rebro
Na okraj ... preco by nemalo zmysel fotit do RAW kompaktom? Nikdy nevies co sa moze s takeho dovolenkoveho cvaku vyklubat a kde na koniec skonci ... fotit do RAW ta predsa nic nestoji. Ked Ti stacia JPEGy, RAWka mozes po prenose do PC rovno zmazat ... ked JPEG nestaci, smolka
nic - len súhlasiť!
 
b.a.f.o.a.r.t.
2013-07-31 12:28:32+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ale k teme ... ja by som si nechal XZ-1. Koli EVF.

PS : nazdar Tony
ja sa tesim na xz-10 ma nulu naviac takze to bude dufam lepsie
 
Marcel Rebro
2013-07-31 12:32:27+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ja sa tesim na xz-10 ma nulu naviac takze to bude dufam lepsie
ja mam RX100 ... ta ma R vpredu a este dalsiu nulu navyse ... a navyse vpravo
 
b.a.f.o.a.r.t.
2013-07-31 12:41:16+02
príspevok od: Marcel Rebro
ja mam RX100 ... ta ma R vpredu a este dalsiu nulu navyse ... a navyse vpravo
ano predvcerom sa mi chvalil aj kamil peteraj ze ma novu vreckofku ale kedze ja som A-social tak oly bude stacit
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-07-31 20:55:30+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ano predvcerom sa mi chvalil aj kamil peteraj ze ma novu vreckofku ale kedze ja som A-social tak oly bude stacit
zisťujem že som asociál !!!
 
b.a.f.o.a.r.t.
2013-07-31 21:12:56+02
príspevok od: Jozef Peniak
zisťujem že som asociál !!!
nuz 600€ za kapsofku nemam nedam
 
blahoslav J B Art
2013-08-01 00:31:35+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ano predvcerom sa mi chvalil aj kamil peteraj ze ma novu vreckofku ale kedze ja som A-social tak oly bude stacit
Peteraj este foti makro detaily zenskych prirodzeni ? s malym vreckovym fotakom sa moze dostat blizsie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()