Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Canon PowerShot SX130IS - problém s batériami.

Ejo
2013-03-02 14:53:20+01
Zdravím, vlastním tento model kompaktu od Canonu a už dlhšie mám problém, že mi fotoaparát vybije baterky príliš rýchlo. Používam klasické nabíjacie AA batérie, ktoré sú čerstvo nové a mám overené, že sú dobre nabité a vydržia mi tak na 10 snímok a dosť. A to som naposledy fotil v prírode, bez blesku, teda žiaden extrém. Neviete, čo by vo foťáku, mohlo spôsobovať takéto rýchle vybíjanie? Je mi jasné, že na AA batériách to nevydrží dlho, ale toto je už moc a v minulosti vydržal podstatne viac .
 
pegasus84
2013-03-02 15:38:26+01
Ja som mal podobný problém na canon sx10is. Problém bol v baterií, kde stacilo ze len jedna bola chybná. Skus vymeniť celú sadu. Mne sa velmi osvedcili baterie eneloop.
 
Ejo
2013-03-02 16:02:39+01
Baterky sú nové a nabíjačka mi vždy kontroluje, či sú baterky v poriadku, tak pochybujem, že je to v nich, no ale vyskúšam, dik.
 
superoman
2013-03-02 17:04:54+01
príspevok od: Ejo
Zdravím, vlastním tento model kompaktu od Canonu a už dlhšie mám problém, že mi fotoaparát vybije baterky príliš rýchlo. Používam klasické nabíjacie AA batérie, ktoré sú čerstvo nové a mám overené, že sú dobre nabité a vydržia mi tak na 10 snímok a dosť. A to som naposledy fotil v prírode, bez blesku, teda žiaden extrém. Neviete, čo by vo foťáku, mohlo spôsobovať takéto rýchle vybíjanie? Je mi jasné, že na AA batériách to nevydrží dlho, ale toto je už moc a v minulosti vydržal podstatne viac .
Presne toto mi robil Powershot IS720, nech som vložil akékoľvek baterky, urobil pár záberov a potom hodil hlasku o vybitych bateriach. Batérie bol samozrejme ok, v inom zariadeni ficali. Kedže mi to začal robiť po 4 rokoch ani som sa neobtazoval do servisu.
 
Ejo
2013-03-02 18:34:07+01
príspevok od: superoman
Presne toto mi robil Powershot IS720, nech som vložil akékoľvek baterky, urobil pár záberov a potom hodil hlasku o vybitych bateriach. Batérie bol samozrejme ok, v inom zariadeni ficali. Kedže mi to začal robiť po 4 rokoch ani som sa neobtazoval do servisu.
Lenže ja ho mám rok a dačo a týmto vybíjaním sa stáva viac menej nepoužívateľným.
 
DBandyk
2013-03-02 21:19:51+01
Ak je v záruke tak ho reklamuj. Podľa mňa nedobre odhaduje zostatkovú kapacitu batérii. Ja som tento foťák mal a spravil som na 2x 2700 GP baterkách 200-250 fotiek
 
lubomirzvolensky
2013-03-02 21:21:43+01
s tymi bateriami je problem dvojsecny, jednak velkost prudu ktore su v priebehu zivotnosti baterie schopne dodat (prirodzene starnutie a opotrebenie, ale hlavne nespravne vybijacie/nabijacie cykly napriklad nekompletnym vybijanim, prilis rychlym nabijanim, zbytocnym prebijanim a v pripade nabijania paru alebo kvarteta baterii nevyrovnanostou kondicie a rozlicnym priebehom prudu - to ze mas procesorovu nabijacku este zdaleka predaleka neznamena ze baterie nabija tak ako by mala, minule som jednemu Ansmannu nameral cez 450mA nabijaci prud a to je zbytocne vela pre klasicke 2000-2500mAh clanky ktore sa potom samozrejme extremne zahrievaju pri nabijani skoro az tak ze sa na nich neda udrzat ruka a to cele samozrejme hrozne prispieva k skrateniu ich zivotnosti) plus dalsimi faktormi.

Mam doma PowerShot SX120. Pouzivam niekolko sad nabijacich baterii, mam doma asi 40 nabijacich baterii, rovnake ale aj rozlicne znacky a modely, kde v ramci jedneho modelu mam niekolko parov ktore vydrzia 100 fotiek, niekolko co vydrzia 300 a niekolko ktore ani desat fotiek nespravia. Kazdy rovnaky typ/vyrobca baterie boli kupene naraz v jeden a ten isty den z toho isteho obchodu. Boli vybijane a nabijane rovnakym sposobom, tou istou nabijackou, nikdy NiMH baterie nenabijam pokial nie su uplne vybite. V kontraste tomu sa LiIon nesmu vybijat do nuly, lebo cim viac sa vybijaju tym viac im to skodi. Vseobecne sa mi historicky stale dokazuje ze lacne baterie stoja za prd. Mam doma tucet 2500mAh clankov kupenych v Lidli v ramci tych "4 kusy za 3.99eur" akcii, a tie baterky fakt stoja za nalesteny prd. Na zaciatku boli dobre a v ramci ocakavania, postupne hrozne degradovali.

Problem Powershot serii je navyse aj ze 1.2V z nabijacich baterii im prilis nevonia, radsej by 1.5V klasickych baterii. Tak som si pre srandu kupil aj styri nabijacie RAM alkalicke baterie ktore maju 1.52 az 1.55V napatie naprazdno (po vytiahnuti z nabijacky dokonca 1.65V), avsak nie su prilis schopne davat velky narazovy prud kvoli konstrukcii takze zrovna do fotakov s bleskami sa nehodia. Su super do rozlicnych kravin typu dialkove ovladace na telku a podobne. Stali osem alebo devat eur styri kusy, takze reku vyskusam. Zlepsenie v Powershote ? Ziadne. Ani prd.

Co ti pomoze : mam odmerane ze baterie ktore nie su fit nedavaju velky prud. Zober ampermeter, prepni na rozsah 10A a daj bateriu do skratu cez ampermeter, inak povedane zmeraj kolko amperov maximalne dokazu tvoje clanky davat. Vsetko co je pod 1.6A v uplne nabijtej tuzkovej baterii je malo a dany clanok nie je v poriadku. Vymenit, vyreklamovat, nahradit. Preto ti fotak nerobi dobrotu. V nejakych hrackach alebo dialkovom moze byt pouzitelna, ale proste nie je v poriadku pre narocny fotak ktorymi Powershoty rozhodne su.

Doporucenie na Eneloopy viem zopakovat, vobec sa nenechaj pomylit tym ze maju "iba" 2000mAh. U nas su 2500mAh verzie zriedkave, vacsinou som videl len 2000cky. Extremne dlho vydrzia nabite, strasne malo sa samovybijaju, este aj Ken Rockwell ktoreho ja prilis nemusim ich velmi pochvalil. Ja osobne mam odskusane Varta nabijacie 2700mAh clanky, drzia jak bejk a tie pouzivam v SX120tke - na CHDK pri seriovom snimani zastavil torturu pri snimke cislo 800 a dalej som nepokracoval. Indikator baterie ukazoval plnu kapacitu, samozrejme to je blbost ale chcem povedat ze 800 snimkov som nikdy so ziadnou dvojicou rovnakym testom/sposobom nedokazal spravit. Dalsia vychytena znacka na internete je GP, s tymi mam velmi zle skusenosti : pokial chodia, idu fajn ale strasne sa kazia. Ked pozres v Alze tie smetiaky na baterky, rozhodne tam najdes sialene vela GP 2700mAh. Nerad to priznavam ale osobne som si odtial na hanbu sprivatizoval minimalne 10 kusov baterii, pretoze proste viem ze co fotografi zahodia ako nepouzitelnu, ja mozem veselo dat deckam do vlacika, autodrahy, klavira a podobnych blbosti. Takze ked tam nieco kupujem, vacsinou spravim aj "inventuru"

Riesenie cislo dva : mam taku malinku externu bateriu na ktorej mozem nastavit voltaz od 1.5V az do 12V. Vypalim tam 7.5V lebo Powershoty ocakavaju 7.2V na konektore externeho napajania, a mozem natrieskat tisice fotiek. Nosim ju na opasku, pouzivam aj pre ine zariadenia, vobec si ju nevsimam alebo "neuvedomujem" okrem kablika ktorym ju mam spojenu s Powershotom.


Powershotu fakt lacne nabijacie baterie nechutia. Od suseda, kamarata, kolegu si pozicaj nejake ine a vyskusaj. A pozor na nabijacku ktoru mas, cim mensi nabijaci prud, tym lepsie pretoze setri baterky a dosiahnu vyssiu zivotnost.
 
lubomirzvolensky
2013-03-02 21:22:29+01
preboha ked niekto budete odpovedat, nepouzite REAGOVAT pretoze sa cely ten obrovsky prispevok odcituje.
 
superoman
2013-03-02 21:32:03+01
príspevok od: Ejo
Lenže ja ho mám rok a dačo a týmto vybíjaním sa stáva viac menej nepoužívateľným.
Potom jednoznačne servis ako radia chlapci vyššie. Ja som v ňom mal zvyčajne GP ale ked sa pokazil testoval som Eneloopky 2000 aj bežne alkalicke batérie a stále to nefungovalo.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()