Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Canon G15 problem s rawom

Emkoo
2013-02-26 12:09:44+01
Zdravím, kúpil som si Canon G15 a dúfal že budem fotiť do rawka s malým foťáčikom. Problém je, že photoshop camera raw mi to nepodporuje hoci som sťiahol novú CS6-ku a aj najnovší camera raw k nemu vydaný. Stále mi vypisuje, že formát súboru neznámy. Nemá s tým niekto skúsenosť alebo radu ako spracovávať s tej G15-tky rawká ? Na niekoľkých zrkadlovkách nemám žiadny problém s rawom a pár rokov s ním už pracujem, ale tomuto nechápem. Hoci je v camera rawe najnovšom napísané že G15 podporuje, zrejme tomu nie je tak.

Ďakujem za všetky rady
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-26 12:19:10+01
Pouzil si aj Updates v zaloske Help?
 
phototomas
2013-02-26 12:26:23+01
viem ze asi chces pouzivat to na co si zvyknuty.no este mas alternativu pouzit na raw DPP.aspon dokym sa ti ten update nepodari.....
 
ROBAN
2013-02-26 12:30:29+01
príspevok od: Emkoo
Zdravím, kúpil som si Canon G15 a dúfal že budem fotiť do rawka s malým foťáčikom. Problém je, že photoshop camera raw mi to nepodporuje hoci som sťiahol novú CS6-ku a aj najnovší camera raw k nemu vydaný. Stále mi vypisuje, že formát súboru neznámy. Nemá s tým niekto skúsenosť alebo radu ako spracovávať s tej G15-tky rawká ? Na niekoľkých zrkadlovkách nemám žiadny problém s rawom a pár rokov s ním už pracujem, ale tomuto nechápem. Hoci je v camera rawe najnovšom napísané že G15 podporuje, zrejme tomu nie je tak.

Ďakujem za všetky rady
Vies co podobny problem som mal aj ja. Canon rawy mi otvara od vtedy co som nainstaloval digital photo profesional. Potom mi kamarat poslelal raw z nikonu a to mi uz otvorit neslo. Vyskusaj nainstalovat ten digital photo profesional, potom by ti to malo otvorit.
 
Emkoo
2013-02-26 18:27:26+01
príspevok od: ROBAN
Vies co podobny problem som mal aj ja. Canon rawy mi otvara od vtedy co som nainstaloval digital photo profesional. Potom mi kamarat poslelal raw z nikonu a to mi uz otvorit neslo. Vyskusaj nainstalovat ten digital photo profesional, potom by ti to malo otvorit.
dpp som nainštaloval a tam rawká otvoriť idú ale to nie je riešenie pretože tam je iba zlomok funkcií photoshopu.
 
rbr69
2013-02-26 19:24:56+01
príspevok od: Emkoo
Zdravím, kúpil som si Canon G15 a dúfal že budem fotiť do rawka s malým foťáčikom. Problém je, že photoshop camera raw mi to nepodporuje hoci som sťiahol novú CS6-ku a aj najnovší camera raw k nemu vydaný. Stále mi vypisuje, že formát súboru neznámy. Nemá s tým niekto skúsenosť alebo radu ako spracovávať s tej G15-tky rawká ? Na niekoľkých zrkadlovkách nemám žiadny problém s rawom a pár rokov s ním už pracujem, ale tomuto nechápem. Hoci je v camera rawe najnovšom napísané že G15 podporuje, zrejme tomu nie je tak.

Ďakujem za všetky rady
priamy download ACR 7.3 pre APS CS6 obsahujuci Canon PowerShot G15
http://swupdl.adobe.com/updates/oobe/aam20/win/PhotoshopCameraRaw7-7.0/7.3.37/Setup.zip
 
Emkoo
2013-02-28 22:41:41+01
príspevok od: rbr69
priamy download ACR 7.3 pre APS CS6 obsahujuci Canon PowerShot G15
http://swupdl.adobe.com/updates/oobe/aam20/win/PhotoshopCameraRaw7-7.0/7.3.37/Setup.zip
no fajn ale poslal si link na windows. skús mi prosím ťa ešte poslať link na mac. inak neskúsim či to pôjde.
 
Emkoo
2013-02-28 22:48:41+01
príspevok od: Karol Srnec
Pouzil si aj Updates v zaloske Help?
skúsil som. nainštalovali sa všetky updaty ale problém pretrváva.
 
total empty
2013-03-01 00:03:48+01
príspevok od: Emkoo
Zdravím, kúpil som si Canon G15 a dúfal že budem fotiť do rawka s malým foťáčikom. Problém je, že photoshop camera raw mi to nepodporuje hoci som sťiahol novú CS6-ku a aj najnovší camera raw k nemu vydaný. Stále mi vypisuje, že formát súboru neznámy. Nemá s tým niekto skúsenosť alebo radu ako spracovávať s tej G15-tky rawká ? Na niekoľkých zrkadlovkách nemám žiadny problém s rawom a pár rokov s ním už pracujem, ale tomuto nechápem. Hoci je v camera rawe najnovšom napísané že G15 podporuje, zrejme tomu nie je tak.

Ďakujem za všetky rady
-Možno trocha odveci, ale canon nemá original soft pre vyvolávanie raw,či ty ho nemáš?
Prečo neupravíš raw v original softe a potom ho neuložíš ako tiff? Ja tak bežne robím a z tiffkamy potom čarujem vo fotošope.
-Čital som tu kdesi,že je rozdiel ak si vyvoláš rawko v original softe a trebars v LR alebo fotošope.
-Druhá vec je ,či inštaluješ update do správneho miesta, prípadne kopiruješ do správnych priečinkov. Také sa robí ak dodatočne dávaš iný jazyk do softu alebo napr. inštaluješ fondy písma do windowsu.
 
phototomas
2013-03-01 06:57:47+01
príspevok od: total empty
-Možno trocha odveci, ale canon nemá original soft pre vyvolávanie raw,či ty ho nemáš?
Prečo neupravíš raw v original softe a potom ho neuložíš ako tiff? Ja tak bežne robím a z tiffkamy potom čarujem vo fotošope.
-Čital som tu kdesi,že je rozdiel ak si vyvoláš rawko v original softe a trebars v LR alebo fotošope.
-Druhá vec je ,či inštaluješ update do správneho miesta, prípadne kopiruješ do správnych priečinkov. Také sa robí ak dodatočne dávaš iný jazyk do softu alebo napr. inštaluješ fondy písma do windowsu.
origo soft je DPP, písal som o ňom hore. Digital Photo Profesional. Poddľa mňa je to skôr tým updatom. No ja na RAW používam iba DPP takže update iných SW neviem objektívne posúdiť.....
 
rbr69
2013-03-01 12:35:35+01
príspevok od: Emkoo
no fajn ale poslal si link na windows. skús mi prosím ťa ešte poslať link na mac. inak neskúsim či to pôjde.
http://swupdl.adobe.com/updates/oobe/aam20/mac/PhotoshopCameraRaw7-7.0/7.3.37/Setup.dmg
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()