Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Canon PowerShot SX40 HS, Nikon Coolpix P510, Sony DSC-HX200V

Junacik
2013-02-01 17:07:21+01
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť, či by ste mi neporadili, ktorý z týchto fotoaparátov je naj. Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-01 18:44:36+01
Vsetky tri su rovnako naj. Kompakty s obrovskym zoomom. Vyzeraju ako drahe fotaky, fotia ako lacne. Ak je pre teba zaujimavy velky rozsah objektivu, obraz typicky pre bezne kompaktiky a zdanie, ze mozes pouzivat tvorivo cas a clonu, su to aparaty dostatocne pre fotografovanie v dobrych svetelnych podmienkach. Typicke pouzitie: dovolenka, vylet do mesta ci prirody.
 
Junacik
2013-02-01 18:54:18+01
príspevok od: Karol Srnec
Vsetky tri su rovnako naj. Kompakty s obrovskym zoomom. Vyzeraju ako drahe fotaky, fotia ako lacne. Ak je pre teba zaujimavy velky rozsah objektivu, obraz typicky pre bezne kompaktiky a zdanie, ze mozes pouzivat tvorivo cas a clonu, su to aparaty dostatocne pre fotografovanie v dobrych svetelnych podmienkach. Typicke pouzitie: dovolenka, vylet do mesta ci prirody.
ďakujem za reakciu..áno budem to používať hlavne na výlety do prírody...je mi jasné že to nie sú extra triedy, no obmedzuje ma hlavne cena, tak preto tieto...
 
stancok
2013-02-02 06:09:33+01
ani jeden z tych, ked mozem poradit skus panasonic fz200, urcite jeho kupu neolutujes v porovnani s tymito sumitkami, aj ked panasonic tiez sumi, ale nie je to az tak zle a aj svetelnost ma celkom fajn ,nie nadarmo vyhral ultrazoom roka 2012 ,jeden svetoznamy fotograf s nim spravil excelentne fotky (aj ked mal dobre svetelne podmienky ) ale aj tak ,na prvy pohlad ma az prijemne zamrazilo a objavili sa aj zimomriavky pri pohlade na tie foto.. a dostanes ho zhruba v cenovej hladine modelu od sony co tu uvadzas ako jeden z vyberu..
 
Junacik
2013-02-02 07:41:11+01
príspevok od: stancok
ani jeden z tych, ked mozem poradit skus panasonic fz200, urcite jeho kupu neolutujes v porovnani s tymito sumitkami, aj ked panasonic tiez sumi, ale nie je to az tak zle a aj svetelnost ma celkom fajn ,nie nadarmo vyhral ultrazoom roka 2012 ,jeden svetoznamy fotograf s nim spravil excelentne fotky (aj ked mal dobre svetelne podmienky ) ale aj tak ,na prvy pohlad ma az prijemne zamrazilo a objavili sa aj zimomriavky pri pohlade na tie foto.. a dostanes ho zhruba v cenovej hladine modelu od sony co tu uvadzas ako jeden z vyberu..
ďakujem, ale ten už je dosť nad rozpočet..
 
Rachotilko
2013-02-13 18:44:23+01
Tak Panasonic FZ-150, ten sa ešte dá zohnať, a má lepšie vlastnosti (kvalita objektívu, stabilizácia, rýchlosť autofokusu, fotenie do RAW) ako ktorýkoľvek z týchto .

Ceny a dostupnosť viď:
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/panasonic-lumix-dmc-fz150/
 
Rachotilko
2013-02-13 18:47:04+01
Ešte: ak nezoženieš ten Panasonic, tak by som sa vyhol tej Sony HX200V. Premrštené megapixle, vyložene zlý JPEG engine, škaredé farby.
 
lubomirzvolensky
2013-02-13 19:50:16+01
jejdanenky, trieda fotaku ako tu preberame a ze 450eur ? To sa mi zda sialene vela s ohladom na to co ponukaju zrkadlovky a kolko stoja. Ano viem ze nemaju taky objektiv, ale povedzme si pravdu, tie "objektivy" na kompaktoch stoja za lahky prd a drtiva vacsina ludi nikdy v zivote 15x alebo viac zoom nepouzije a ked aj pouzije tak z toho nic rozumne nevylezie lebo v lese fotia z ruky na sedemsto metrov srnku pri 1/50s expozicii (pripominam ohnisko 800mm) a iso1600.
 
Rachotilko
2013-02-13 20:03:02+01
Nie je pravda, že tieto foťáky majú biedne objektívy: práve objektívy sú na nich často prekvapivo dobré. Dôvodom je to, že je ďaleko jednoduchšie vytvoriť dizajn objektívu ostrého na celej ploche obdĺžnika s uhlopriečkou 8mm ako keď je potrebné ostrým obrazom pokryť 23 či 43 mm. A čo sa týka toho neudržania ohniska 800mm: tieto mašinky majú veľmi dobrú stabilizáciu a sú ľahké. Takže udržať sa to dá.

Samozrejme, množstvo prijatého svetla je malé, a z toho vyplýva kompaktia kvalita obrazu. Ale za tú cenu sa predávajú aj kompakty ako Olympus XZ-2 či Canon G15, takže tá cena nie je premrštená.

Najdôležitejšia vec: tvorca vlákna sa nepýta, či kúpiť foťák tejto alebo inej kategórie. Je slušné mu buď poradiť mu v rámci mantinelov, ktoré stanovil, alebo sa odpovede zdržať.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()