Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

ktory fotak vybrat

Jozef263
2013-01-06 21:12:51+01
Dobry vecer
Chcem si nechat poradit ohladne fotaku mam tri typy ale neviem sa rozhodnut medzi nimi su to
OLYMPUS XZ-1
Nikon Coolpix P510
Fujifilm X10
neviem sa rozhodnut medzi nimi ,predovsetkym ho budem vyuzivat na fotenie prirodnej scenerie a neviem ktory s nich je dostatocne vhodny na tento ucel popripadne ak mate ine navrhy fotakov sem sni my
Vopred vsetkym dakujem a zvazim kazdu radu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-01-06 21:18:08+01
Sony RX-100.
 
juve16
2013-01-06 21:36:07+01
len doplnim Karola
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/sony-rx100/
ak Ta nenastve cena, ma zmysel o tomto uvazovat
 
seifi
2013-01-06 21:48:22+01
príspevok od: Karol Srnec
Sony RX-100.
čo s tou svetlosťou 4,9 ? ako sa to chová na kompaktoch oproti zrkadlovke v spojitosti s veľkosťou snímača ? lx7 má dnes svetlosť 1,4-2,3 a preto rozmýšlam nad LX7 a nie RX100
prečo sa na SK ešte nepredáva XZ-2 ? resp. nie je známa cena ? v Čechách je situácia, aspoň informácii, iná
vďaka
 
seifi
2013-01-06 21:49:32+01
z tých troch ja by som XZ-1 určite, nový na nete je dnes za 280,-
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-01-06 21:56:18+01
príspevok od: seifi
čo s tou svetlosťou 4,9 ? ako sa to chová na kompaktoch oproti zrkadlovke v spojitosti s veľkosťou snímača ? lx7 má dnes svetlosť 1,4-2,3 a preto rozmýšlam nad LX7 a nie RX100
prečo sa na SK ešte nepredáva XZ-2 ? resp. nie je známa cena ? v Čechách je situácia, aspoň informácii, iná
vďaka
Svetelnost a kompakt? Pre mna zbytocnost. Pre fotenie v skutocne zlych svetelnych podmienkach to aj tak nestaci a rozmazavat pozadie sa tym neda. Na to je zrkadlovka s nejakym pevnym sklom. Vyhodou kompaktu je jeho velka hlbky ostrosti, prave v krajine a architekture. RX-100 k tomu pridava perfektnu kresbu, lepsi nez maju mnohe zrkadlovky s beznym objektivom.
 
fatality
2013-01-06 22:22:44+01
príspevok od: Karol Srnec
Svetelnost a kompakt? Pre mna zbytocnost. Pre fotenie v skutocne zlych svetelnych podmienkach to aj tak nestaci a rozmazavat pozadie sa tym neda. Na to je zrkadlovka s nejakym pevnym sklom. Vyhodou kompaktu je jeho velka hlbky ostrosti, prave v krajine a architekture. RX-100 k tomu pridava perfektnu kresbu, lepsi nez maju mnohe zrkadlovky s beznym objektivom.
dovolil by som si oponovat..mam XZ-1 a v mnohych horsich svetelnych podmienkach(najma interier) kde ostatni "kompaktaci" ostotristo blyskaju a nezachovaju nic z atmosfery priestoru ja vpoho na dostatocne kratkych casoch,f1.8-2.2 a iso okolo 200-400 fotim velmi slusne fotky(samozrejme zodpovedajuce moznostiam enthusiast kompakt)..
samozrejme neodporujem tomu,ze RX100ka je vynikajuci kompakt,len som chcel naznacit ze sa najde
dost okamihov,ked sa svetelny kompakt moze zist..
 
Paulie
2013-01-06 22:27:46+01
príspevok od: seifi
čo s tou svetlosťou 4,9 ? ako sa to chová na kompaktoch oproti zrkadlovke v spojitosti s veľkosťou snímača ? lx7 má dnes svetlosť 1,4-2,3 a preto rozmýšlam nad LX7 a nie RX100
prečo sa na SK ešte nepredáva XZ-2 ? resp. nie je známa cena ? v Čechách je situácia, aspoň informácii, iná
vďaka
Cena XZ-2 na SK je cca 500€. Prvé kusy boli v novembri, ďalšie budú...???
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-01-06 22:32:55+01
príspevok od: fatality
dovolil by som si oponovat..mam XZ-1 a v mnohych horsich svetelnych podmienkach(najma interier) kde ostatni "kompaktaci" ostotristo blyskaju a nezachovaju nic z atmosfery priestoru ja vpoho na dostatocne kratkych casoch,f1.8-2.2 a iso okolo 200-400 fotim velmi slusne fotky(samozrejme zodpovedajuce moznostiam enthusiast kompakt)..
samozrejme neodporujem tomu,ze RX100ka je vynikajuci kompakt,len som chcel naznacit ze sa najde
dost okamihov,ked sa svetelny kompakt moze zist..
Svetelnost je vzdy vyhodou aj ked z kompaktu zrkadlovku nespravi. Ale pre fotenie krajiny zanedbatelnou. AJ tak vlastene kazdy zo sucasdnych premijovych kompaktov tuto ulohiu zvladne dobre. RX100 ma jednoducho superdetailny obraz, co je v tomto pripade vacsia vyhoda ako svetelnost.
 
fatality
2013-01-06 22:55:11+01
príspevok od: Karol Srnec
Svetelnost je vzdy vyhodou aj ked z kompaktu zrkadlovku nespravi. Ale pre fotenie krajiny zanedbatelnou. AJ tak vlastene kazdy zo sucasdnych premijovych kompaktov tuto ulohiu zvladne dobre. RX100 ma jednoducho superdetailny obraz, co je v tomto pripade vacsia vyhoda ako svetelnost.
suhlasim+si myslim ze RX100 dozene tu (ne)svetelnost vyssim pouzitelnym iso..mojim prispevkom som chcel povedat len to ze medzi vybornymi svetelnymi podmienkami a skutocne zlymi existuje kopec situacii,kde su "bezne" kompakty nepouzitelne(minimalne bez blesku) a svetelne kompakty si s nimi hravo poradia..
 
keko
2013-01-06 23:06:20+01
Na fotorelax.com o nom napisali:
รีวิวกล้อง Sony Cyble-shot RX-100 คอมแพ็คสเปคเทพที่เทียบชั้น Mirrorless
จากปรากฏการถดถอยของตลาดกล้องคอมแพ็คที่เริ่มเสื่อมความนิยมลง ตามตลาดกล้องวีดีโอมาติด ๆ ด้วยโทรศัพท์รุ่นใหม่ ๆ ที่สามารถถ่ายภาพได้ดีขึ้นมากชัดขึ้นภาพดีขึ้นจนเรียกว่าบางทีภาพที่ได้ดีกว่า กล้องคอมแพ็คบางรุ่นเมื่อ 5 ปีที่แล้วเลยทีเดียว บวกกับกระแสงกล้อง Mirrorless ที่มาแรงจนหยุดไม่อยู่ฉุดอัตราการเติบโตของกล้อง DSLR ให้ลดลง จนค่ายยักษ์ใหญ่เบอร์หนึ่งและสองต้องกระโดดลงมาร่วมแบ่งเค้กเลยทีเดียว
งานนี้โซนี่ทุ่มสุดตัวกับกล้อง High-End Compack RX-100 โดยคาดว่าจะช่วยกระตุ้นยอดจำหน่ายให้กับกลุ่มผลิตภัณฑ์ Cyble-shot ได้อย่างแน่นอน
 
blahoslav J B Art
2013-01-07 00:20:16+01
príspevok od: keko
Na fotorelax.com o nom napisali:
รีวิวกล้อง Sony Cyble-shot RX-100 คอมแพ็คสเปคเทพที่เทียบชั้น Mirrorless
จากปรากฏการถดถอยของตลาดกล้องคอมแพ็คที่เริ่มเสื่อมความนิยมลง ตามตลาดกล้องวีดีโอมาติด ๆ ด้วยโทรศัพท์รุ่นใหม่ ๆ ที่สามารถถ่ายภาพได้ดีขึ้นมากชัดขึ้นภาพดีขึ้นจนเรียกว่าบางทีภาพที่ได้ดีกว่า กล้องคอมแพ็คบางรุ่นเมื่อ 5 ปีที่แล้วเลยทีเดียว บวกกับกระแสงกล้อง Mirrorless ที่มาแรงจนหยุดไม่อยู่ฉุดอัตราการเติบโตของกล้อง DSLR ให้ลดลง จนค่ายยักษ์ใหญ่เบอร์หนึ่งและสองต้องกระโดดลงมาร่วมแบ่งเค้กเลยทีเดียว
งานนี้โซนี่ทุ่มสุดตัวกับกล้อง High-End Compack RX-100 โดยคาดว่าจะช่วยกระตุ้นยอดจำหน่ายให้กับกลุ่มผลิตภัณฑ์ Cyble-shot ได้อย่างแน่นอน
preco si sem zavesil tento radikalno-islamisticky text, kde sa popisuje ako urobit z fotaku RX-100 bombu pre samovrazednych atentatnikov ?
 
fatality
2013-01-07 02:05:53+01
príspevok od: blahoslav J B Art
preco si sem zavesil tento radikalno-islamisticky text, kde sa popisuje ako urobit z fotaku RX-100 bombu pre samovrazednych atentatnikov ?
to vyzera na thajcinu
 
keko
2013-01-07 12:43:50+01
Vy nemate nainstalovany google chrome s prekladacom? Na mna si thajcani nepridu. Ja im rozumiem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()