Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

kompakt okolo 200 eur

Ivan Kajan
2012-09-23 20:55:14+02
Caute, chcel by som kupit frajerke kupit fotak na narodky. Poziadavky su viacmenej len na cvakatko ziadne umelecke ambicie. Chcel by som nieco so sirokym rozsahom. Sirka aspon 26mm dlhy koniec aspon 250. Cena okolo 200 eur. Pozeral som nejake recenzie ale je toho vela na to, aby som ziskal prehlad v tak kratkej dobe. Pozdaval sa mi nikon s9200, canon sx220, fuji 550. Viete mi odporucit nejaky fotak v tejto kategorii? nemusi to byt zrovna jedne z tych co som spomenul. Viacmenej je to len na bezne cvaky pri vychadzke vonku, priroda atd. Samozrejme cena cim nizsia tym lepsie, fotky pojdu max do foldera na pocitaci ako spomienky pripadne na facebook.
 
klb
2012-09-23 23:27:44+02
Ja som nedavno kupil manzelke Canon IXUS 230SH. Obaja sme s nim max spokojny. len skoda, ze nemali modry. Nevadi mu ani vyssie ISO, na jedno nabitie 250-300 fotiek, ma pekne makro, jednoducha obsluha - hlavne ak zapnes rezim AUTO, tak je to presne tebou hladane cvakatko. Rozsah ohnisiek 28-224mm. Cenova kategoria 181€ +- podla toho kde kupis.
 
viking81
2012-09-24 06:51:57+02
skus hore do vyhladavania zadat "kompakt 200" a napis nam, kolko tem ti naslo...nemusis presne...staci len od oka potom si ich vsetky precitaj....a ked si nebudes vediet stale vybrat....skoc do nay...a kup ten ruzovy
 
klb
2012-09-24 09:25:34+02
alebo pogoogli
alebo http://www.hladacik.sk/uvod
 
Ivan Kajan
2012-09-24 10:47:52+02
jj skusal som vyhladavanie, mne ale ide o konkretny fotak v konkretnom case, nie o to, ze ci si mam kupit zrkadlovku miesto maleho kompaktu ako sa casto radi, ani si nechcem kupit spickovy kompakt ako canon s100 ako sa casto radi v tychto temach tiez, ide mi o prakticku skusenost s fotakmi v rozsahu 26-300 pripadne aj viac v malom formate na uplne amaterske fotenie, takuto temu som tu nenasiel, kedze vacsinou zakladaju tieto temy ludia, ktori o foteni nevedia nic a zvrhne sa to na to, kup si jazdenu zrkadlovku. A tvoj prispevok o tom, ze mam pouzit vyhladavanie nicomu nepomohol, ale som rad, ze si si ulavil, nabuduce preskoc temu rovno, ked vidis v nazve kompakt za 200
 
Ivan Kajan
2012-09-24 10:49:00+02
príspevok od: klb
Ja som nedavno kupil manzelke Canon IXUS 230SH. Obaja sme s nim max spokojny. len skoda, ze nemali modry. Nevadi mu ani vyssie ISO, na jedno nabitie 250-300 fotiek, ma pekne makro, jednoducha obsluha - hlavne ak zapnes rezim AUTO, tak je to presne tebou hladane cvakatko. Rozsah ohnisiek 28-224mm. Cenova kategoria 181€ +- podla toho kde kupis.
jo pozrem sa na to, vypada zaujimavo, neni sice najsirsi, ale ak ma dobry vystup, tak to bude fajn. vdaka
 
viking81
2012-09-24 11:17:54+02
príspevok od: Ivan Kajan
jj skusal som vyhladavanie, mne ale ide o konkretny fotak v konkretnom case, nie o to, ze ci si mam kupit zrkadlovku miesto maleho kompaktu ako sa casto radi, ani si nechcem kupit spickovy kompakt ako canon s100 ako sa casto radi v tychto temach tiez, ide mi o prakticku skusenost s fotakmi v rozsahu 26-300 pripadne aj viac v malom formate na uplne amaterske fotenie, takuto temu som tu nenasiel, kedze vacsinou zakladaju tieto temy ludia, ktori o foteni nevedia nic a zvrhne sa to na to, kup si jazdenu zrkadlovku. A tvoj prispevok o tom, ze mam pouzit vyhladavanie nicomu nepomohol, ale som rad, ze si si ulavil, nabuduce preskoc temu rovno, ked vidis v nazve kompakt za 200
kebyze si tie temy naozaj prejdes tak zistis ze existuje jedna unniverzalna odpoved na tvoju otazku....a tom je samsung ex-1...nema sidce 250mm na dlhom konci....ale to je jedine minus co ma....a ak treba zoooooom.....naco su cloveku nohy ?
 
stancok
2012-09-24 12:15:55+02
panasonic tz30/25 ,sony hx20v , olympus sz31mr tieto maju uz aj full hdcka videa a su za ludovu cenu..
 
Ivan Kajan
2012-09-24 13:42:16+02
príspevok od: viking81
kebyze si tie temy naozaj prejdes tak zistis ze existuje jedna unniverzalna odpoved na tvoju otazku....a tom je samsung ex-1...nema sidce 250mm na dlhom konci....ale to je jedine minus co ma....a ak treba zoooooom.....naco su cloveku nohy ?
no ved prave, ze ex-1 je presne fotak ktory u frajerky nenajde vyuzitie, obrazova kvalita bude sice vyssia, ale bude jej chybat priblizenie, svetelnost 1,8 nevyuzije atd. naozaj vyberam z kategorie aku som popisal, po pravde ide mi skor o nahradu za fotak v mobile, nez o top obrazovu kvalitu.
 
viking81
2012-09-24 13:52:39+02
príspevok od: Ivan Kajan
no ved prave, ze ex-1 je presne fotak ktory u frajerky nenajde vyuzitie, obrazova kvalita bude sice vyssia, ale bude jej chybat priblizenie, svetelnost 1,8 nevyuzije atd. naozaj vyberam z kategorie aku som popisal, po pravde ide mi skor o nahradu za fotak v mobile, nez o top obrazovu kvalitu.
tak potom este univerzalnejsia odpoved...ktorykolvek ktory sa paci
 
marcus_labeo
2012-09-24 14:06:53+02
Červený.
 
Ivan Kajan
2012-09-24 16:30:07+02
ved ja som si vedomy, ze ona nema poziadavky ziadne okrem vyzoru ale je to prekvapenie, a chcel som vybrat aj nieco trochu schopne. Nakoniec to asi bude sony wx150, je tu prave akcia za 170 eur cca to je fajn cena a splna viacmenej vsetko co som si dal ako poziadavky. cmos cip, HDR na cipe, rozsah 25-250 celkom dobre recenzie a cena v akcii lepsia nez porovnatelna konkurencia.
 
hatamrc
2013-01-06 12:53:49+01
Ahoj

Potreboval by som pomoc s vyberom lacnejsieho kompaktu za vsestranne pouzitie. Kedze sa v kompaktoch absolutne neorientujem. Nechcem zbytocne zakladat novu temu a tak vyuzivam tuto . Fotoaparat chcem ako darcek, cenovy strop je nejakych 200euro. Spominal som vsestranne vyuzitie, teda krajina, nejake jemne "makro", vylety, dovolenky, portrety, momentky. Nejake pooziadavky by som zhrnul do :
- cim sirsi koniec tym lepsie, ideal okolo 24mm
- nepotrebujem dlhe ohnisko 400mm a podobne, cize UZ som absolutne vylucil
- samozrejme cim vyssia svetelnost, tym lepsie
- mensie rozmery(nejaky vreckac)
- video vo fullhd uvitam ale nie je podmienkou
- za megapixelmi sa nenahanam
- ci klasicke napajanie alebo zabudovana bateria neriesim
- ideal by bol nejake aspon ciastocne manualne rezimy
Cenovy strop som spomenul, takze nakoniec len, ze v pripade potreby sa nebojim nahliadnut ani do bazarov.
Pozeral som nejake modely, no ako vravim, v kompaktoch sa neorientujem, je ich neskutocne mnozstvo a tak je vyber toho "naj" komplikovany. Nejaky adepti boli pred casom samsung ex1 , canon powershot s95 a s100. Pripadne uvitam akekolvek dalsie konstruktivne navrhy a rady. Takze ak niekto pred casom riesil podobny vyber a rozhodol sa, pripadne ma skusenosti v tejto kategorii, uvitam vsetky vase reakcie.
Dakujem
 
slavmiro
2013-01-06 13:15:20+01
príspevok od: hatamrc
Ahoj

Potreboval by som pomoc s vyberom lacnejsieho kompaktu za vsestranne pouzitie. Kedze sa v kompaktoch absolutne neorientujem. Nechcem zbytocne zakladat novu temu a tak vyuzivam tuto . Fotoaparat chcem ako darcek, cenovy strop je nejakych 200euro. Spominal som vsestranne vyuzitie, teda krajina, nejake jemne "makro", vylety, dovolenky, portrety, momentky. Nejake pooziadavky by som zhrnul do :
- cim sirsi koniec tym lepsie, ideal okolo 24mm
- nepotrebujem dlhe ohnisko 400mm a podobne, cize UZ som absolutne vylucil
- samozrejme cim vyssia svetelnost, tym lepsie
- mensie rozmery(nejaky vreckac)
- video vo fullhd uvitam ale nie je podmienkou
- za megapixelmi sa nenahanam
- ci klasicke napajanie alebo zabudovana bateria neriesim
- ideal by bol nejake aspon ciastocne manualne rezimy
Cenovy strop som spomenul, takze nakoniec len, ze v pripade potreby sa nebojim nahliadnut ani do bazarov.
Pozeral som nejake modely, no ako vravim, v kompaktoch sa neorientujem, je ich neskutocne mnozstvo a tak je vyber toho "naj" komplikovany. Nejaky adepti boli pred casom samsung ex1 , canon powershot s95 a s100. Pripadne uvitam akekolvek dalsie konstruktivne navrhy a rady. Takze ak niekto pred casom riesil podobny vyber a rozhodol sa, pripadne ma skusenosti v tejto kategorii, uvitam vsetky vase reakcie.
Dakujem
Ak ozelies raw, Nikon P300 (24-100/1.8-4.3VR, 8fps) sa dopredava za dobre ceny.
 
fatality
2013-01-06 13:38:25+01
http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=88058&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1
ak chces nieco fakt vreckove..
http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=55300&option=com_virtuemart&Itemid=1
ak nieco trosku vacsie..
a vzhladom na to ze EX-1 zdrazel na uroven XZ-1,by som ho vobec neriesil..
 
Peto15
2013-01-06 14:26:25+01
Mne sa celkom páči tento http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/samsung/samsung-ec-mv800zbpbe3 pre ženu akurát má dotýkový displej neni veľmi zložitý podľa mna postačí
 
Neschopko
2013-01-06 14:43:39+01
príspevok od: Peto15
Mne sa celkom páči tento http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/samsung/samsung-ec-mv800zbpbe3 pre ženu akurát má dotýkový displej neni veľmi zložitý podľa mna postačí
Čo je na ňom tak skvelé? Nenašiel som na ňom nič výnimočné, prečo ho kúpiť. Možno som niečo prehliadol
 
Peto15
2013-01-06 14:48:13+01
príspevok od: Neschopko
Čo je na ňom tak skvelé? Nenašiel som na ňom nič výnimočné, prečo ho kúpiť. Možno som niečo prehliadol
tak ale žene sa zíde vyklopny displej ma dotykove ovladanie ma hd video snimac CCD,podla mna zene postaci
 
Peto15
2013-01-06 14:50:26+01
príspevok od: hatamrc
Ahoj

Potreboval by som pomoc s vyberom lacnejsieho kompaktu za vsestranne pouzitie. Kedze sa v kompaktoch absolutne neorientujem. Nechcem zbytocne zakladat novu temu a tak vyuzivam tuto . Fotoaparat chcem ako darcek, cenovy strop je nejakych 200euro. Spominal som vsestranne vyuzitie, teda krajina, nejake jemne "makro", vylety, dovolenky, portrety, momentky. Nejake pooziadavky by som zhrnul do :
- cim sirsi koniec tym lepsie, ideal okolo 24mm
- nepotrebujem dlhe ohnisko 400mm a podobne, cize UZ som absolutne vylucil
- samozrejme cim vyssia svetelnost, tym lepsie
- mensie rozmery(nejaky vreckac)
- video vo fullhd uvitam ale nie je podmienkou
- za megapixelmi sa nenahanam
- ci klasicke napajanie alebo zabudovana bateria neriesim
- ideal by bol nejake aspon ciastocne manualne rezimy
Cenovy strop som spomenul, takze nakoniec len, ze v pripade potreby sa nebojim nahliadnut ani do bazarov.
Pozeral som nejake modely, no ako vravim, v kompaktoch sa neorientujem, je ich neskutocne mnozstvo a tak je vyber toho "naj" komplikovany. Nejaky adepti boli pred casom samsung ex1 , canon powershot s95 a s100. Pripadne uvitam akekolvek dalsie konstruktivne navrhy a rady. Takze ak niekto pred casom riesil podobny vyber a rozhodol sa, pripadne ma skusenosti v tejto kategorii, uvitam vsetky vase reakcie.
Dakujem
alebo tento nikon http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=87083&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1 má manualne rezim aj rezim s prioritou clony ,cmos sensor je rychly svetelnost F 1,8
 
Neschopko
2013-01-06 14:56:10+01
Ahá, nejako som prehliadol, že má ísť o foťák pre "len ženu" Zo skúseností viem, že ženy často fotia lepšie, ako muži, tak mladý muž pozor na slovné spojenie "žene postačí"
A obávam sa, že práve tento foťák parametrovo trošku zaostáva, hlavne svetelnosť je dosť biedna (ak som dobre pozeral) ... no nebudem ho hodnotiť, keď sa v tom vôbec nevyznám. Ja som len pozeral toto vlákno, keďže kamarátka ma oslovila s podobným problémom, či jej nepomôžem pri výbere. Dúfal som, že tu nájdem nejaké dobré nápady, tak budem sledovať ďalej, možno niekto nájde niečo zaujímavé
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()