Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

panasonic tz30 vs olympus sz31mr vs sony hx20v

stancok
2012-09-05 02:02:42+02
chcem nejaky kompatny maly ultrazoom na cesty do vrecka ,ktory by ste z tychto poradili? az na sony u vsetkych nastastie klesli ceny pod 250 resp sa pohybuju okolo tejto ceny podla ocakavania...viem ze koli velkosti snimaca a pomere k rozsahu ohniska a svetelnosti to tu vyzneje dost blbo no kym si nekupim prve zrkadlo a nenasetrim nanho chcem si zatial skratit cas fotenim a hranim sa s malym kompaktom, sice aj doteraz vlastnim kompakt canon sx20 (kupoval som cca 3r dozadu) no nechce sa mi nosit vsade so sebou taku tazku kravu(aj ked v buducnosti potom pri zrkadle si budem musiet i tak zvykat .. viem ze su aj od tychto co som uviedol ovela kvalitnejsie male kompakty (napr samsung ex2, olympus xz-1,canon g12/13 a pod) no jednak su cenovo ovela vyssie a jednak na zabery viac vzdialene bez aspon trosku vyssieho zoomu mozem zabudnut.. asi najviac som zatial nakloneny tomu panasonicu tz30, kedze tato rada vreckovych fotakov ma uz dlhodobu tradiciu a uspech a uz som aj nejake predosle modely od nich drzal v ruke a celkom sa mi pozdavali aj kvalitou,navyse leica objektivy maju pomerne tradicne vysoku zaruku kvality ,no ale necham si radsej poradit.. znacky canon a nikon ma nejak pri malych kompaktoch netahaju(ani moc neponukaju nieco co by stalo za to),na tieto znacky sa zameriam az pri neskorsom vybere zrkadla+pentax samozrejme..
 
wayne
2012-09-05 07:56:19+02
Olympus.

Posledny pouzitelny Panasonic bol TZ8/10, tieto nove su k detailom dost destruktivne. Pokial chces tocit aj video, tak radsej SONY, u tejto znacky je video pomerne silna stranka. Mam kratke skusenosti so SZ20 a je to vyborny maly fotak, napriek tomu, ze mam pocit, ze v tejto triede je to skor o vkuse co sa tyka vzhladu ..
 
sinned
2012-12-15 22:28:14+01
Ja tiez rozmyslam nad tymito znackami, co som videl fotky na internete tak mal krajsie fotky (vernejsie fotky hx20 ako tz 30) u olympusu mi chyba gps a opticka stabilizacia obrazu. Chcem fotoaparat mensich rozmerov- do vrecka- s realnymi farbami aj v interiery s bleskom na vzdialenost cca 6-8 m. Zrkadlovka je velka a ked maly fotoaparat tak nech ma aj dobry zoom a aj gps- pri foto v exteriery s rodinou a pod. si myslim ze celkom uzitocna vec a tiez to video. Preto som najviac nakloneny sony, G senzor ze je dost kvalitny no radia mi aj samsung alebo nikon n1, ale podla recenzii su nizsie ako sony. Viete poradit?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()