Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Skusenost s GoPro HD Hero2- kvalita snimok

BYko
2012-07-13 15:24:40+02
Zaujala ma tato sportova kamerka,nakolko sa venujem sam extremnym sportom a aj pri zrkadlovke ma najviac laka ultrasiroke uhnisko. Otazka znie ako je na tom s kvalitou snimok tato kamerka? Aky to ma senzor? Co som videl videa tak videa niesu vobec roztrasene a aj protisvetlo zvlada vynikajuco.
Je to velmi sikovne ked na vrchol nemusim brat opachu a nemusim sa starat o pripadne pady a odolnost.
PS: mozem ratat stym ze by mi to nahradilo ultrasiroke ohnisko, ktore mam (aj to mi je niekedy malo siroke) , Myslim ze kvalita snimky by mohla byt porovnatelna ako so Samyangom 8mm z APS-C zrkadlovky? Video ma bezkonkurencnu kvalitu

Parametre Gopro HD2 podla vyrobcu:
Rozlíšenie: 11MP, 8MP, 5MP
Uhol Záberu: 170º a 127º
Režimy Fotenia: Klasické fotenie po jednej snímke alebo automatické fotenie každých 0.5*, 2, 5, 10, 30 alebo 60 sekúnd; 10 fotiek v jednej sekunde
Optika Kamery

2x Ostrejší Objektív
Clona: f/2.8 (Vysoká citlivosť pri snímaní v horších svetelných podmienkach)
Uhol Záberu: 170º ultra širokouhlý v režime WVGA, 720p, 960p a 1080p
Uhol Záberu: 127º širokouhlý v režime 1080p a 720p
Uhol Záberu: 90º širokouhlý v režime 1080p, 720p, 960p a WVGA
 
AReYco
2012-07-13 16:47:07+02
príspevok od: BYko
Zaujala ma tato sportova kamerka,nakolko sa venujem sam extremnym sportom a aj pri zrkadlovke ma najviac laka ultrasiroke uhnisko. Otazka znie ako je na tom s kvalitou snimok tato kamerka? Aky to ma senzor? Co som videl videa tak videa niesu vobec roztrasene a aj protisvetlo zvlada vynikajuco.
Je to velmi sikovne ked na vrchol nemusim brat opachu a nemusim sa starat o pripadne pady a odolnost.
PS: mozem ratat stym ze by mi to nahradilo ultrasiroke ohnisko, ktore mam (aj to mi je niekedy malo siroke) , Myslim ze kvalita snimky by mohla byt porovnatelna ako so Samyangom 8mm z APS-C zrkadlovky? Video ma bezkonkurencnu kvalitu

Parametre Gopro HD2 podla vyrobcu:
Rozlíšenie: 11MP, 8MP, 5MP
Uhol Záberu: 170º a 127º
Režimy Fotenia: Klasické fotenie po jednej snímke alebo automatické fotenie každých 0.5*, 2, 5, 10, 30 alebo 60 sekúnd; 10 fotiek v jednej sekunde
Optika Kamery

2x Ostrejší Objektív
Clona: f/2.8 (Vysoká citlivosť pri snímaní v horších svetelných podmienkach)
Uhol Záberu: 170º ultra širokouhlý v režime WVGA, 720p, 960p a 1080p
Uhol Záberu: 127º širokouhlý v režime 1080p a 720p
Uhol Záberu: 90º širokouhlý v režime 1080p, 720p, 960p a WVGA
fotky to nemá zle, ale nevidíš, čo fotíš...čiže ideš úplne na slepo. Bol som s tým fotiť Carat Tuning, lebo som nezohnal na rýchlo FishEye objektív. Uhol to má dobrý, ale kvalita nič moc. Zrkadlovke so Samyangom sa to určite nevyrovná.
 
marek zelina
2012-07-13 16:54:59+02
kvalita snimky velmi slaba,... video ma ovela krajsie,..aj farby sa nedaju rovnat medzi fotkou a videom,..ale ked nieje ine vychodisko tak aj to staci,..na moje prekvapenie to ma dost velke fotky cize dost obrazovych informacii,..ale zase dake extra tiene z toho nevytiahnes,.... jedna fotka ma cca 5-6mb,.... co je podla mna celkom v poho,...kvalita snimku je dostacujuca ak si robis pozadie na telefon,.... nic viac myslim
 
Kaiman81
2012-07-13 17:13:11+02
Mám,foto nič moc ale video super,ak chceš točiť kvalitne pod vodou musíš kúpiť nové púzdro lebo to základne čo ku GoPro je,teda presnejšie ochranné sklo pred objektívom dosť rapídne degraduje kvalitu...
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-07-13 17:35:15+02
Ma to video lepsiu kvalitu ako 5D II? Len tak rozmyslam... ze ked zalozim fish na 5D a porovnam to s GoPro
 
Kaiman81
2012-07-13 19:10:44+02
príspevok od: Cako
Ma to video lepsiu kvalitu ako 5D II? Len tak rozmyslam... ze ked zalozim fish na 5D a porovnam to s GoPro
http://www.youtube.com/watch?v=CGfA8LdD_ns&feature=plcp ja som spokojný...
 
BYko
2012-07-13 22:25:22+02
príspevok od: AReYco
fotky to nemá zle, ale nevidíš, čo fotíš...čiže ideš úplne na slepo. Bol som s tým fotiť Carat Tuning, lebo som nezohnal na rýchlo FishEye objektív. Uhol to má dobrý, ale kvalita nič moc. Zrkadlovke so Samyangom sa to určite nevyrovná.
ok,
ale k tejto HD2-ke sa da dokupit displej, takze v tom problem nevidim.
Zatial som moc fotoho nenasiel na flickeri a neviem to posudit, pridu mi horsie ako zo samyangu no zas zalezi od rozlisenia ake ulozili na web.
Takze s dislpejom na turu a a poriadnu jazdu zlabom alebo na MX trati je pararda a strcim to do vrecka.

PS: kopu odpadu bolo len zo zle nastaveneho uhlu na prilbe, pretoze si si nemohol skotrolovat (na motoreke napr. bolo vidiet len blatnik ) cez nejaky hladacik zorne pole, co teraz uz nie je problem.
 
Marcel Rebro
2012-07-13 23:13:03+02
ked je iny fotak (v BC_ vzdialeny cca 4000 vyskovych metrov ... asi staci

PS : 8201 mnm
 
Scooter
2012-07-13 23:28:14+02
porovnavat go pro HD HERO2 so zrkadlovkou s nasadenym fisheye je podla mna hlupost....To su 2 neporovnatelne veci...To ako keby si chcel porovnat slane so sladkym.. Kazde je na daco ine...Sladke do kolaca slane do kavy. Tak isto ako gopro mala do vody a kamkolvek a zrkadlovka len na miesta kde "prezije"
 
Swifty50s
2012-07-14 00:18:46+02
mam go pro 2 aj zrkadlovku s fisheye ale to sa neda porovnavat...ani videom.., este za svetla je to ako tak pozeratelne hlavne video ale uz za mensieho svetla video aj foto dost kolabuje. staci, ze sa zamraci a mas tam megasum. Oficialne videa su robene este s dodatocnymi filtrami za premrstene ceny... samozrejme zrkaldovku si asi na prilbu nepripnem takze co ine mi ostava
 
Kaiman81
2012-07-14 05:34:06+02
príspevok od: Scooter
porovnavat go pro HD HERO2 so zrkadlovkou s nasadenym fisheye je podla mna hlupost....To su 2 neporovnatelne veci...To ako keby si chcel porovnat slane so sladkym.. Kazde je na daco ine...Sladke do kolaca slane do kavy. Tak isto ako gopro mala do vody a kamkolvek a zrkadlovka len na miesta kde "prezije"
Ty si davas do kavy sol.?
 
Paulie
2012-07-14 07:26:14+02
príspevok od: Kaiman81
Ty si davas do kavy sol.?
Kolko ludí, tolko chutí.
 
FOSGATE
2012-08-07 09:57:42+02
Mam GoPro Hero 2 a je to o tom, že nemožeš čakať výsledok ako zo zrkadlovky. ale velke + sú rozmery (v pohode to šuchneš do vačku, možeš si robiť "špionážne fotky, ktoré sú niekedy fakt zaujímavé), vodotesné púzdro (na bežné fotenie vo fvode super, také svieže letné fotky potešia), na video áut,štvorkoliek,motokár, snowboard, bike a podobne je to super vec, pretože na tieto aktivity nebudeš brať velký foťák.
Kvalita je dobrá podľa mňa, len treba mať riadne vyčistenú optiku, a čím viac svetla tým lepšie. Nevadí tomu ani priame silné slnečné svetlo.

Zamňa = ak máš peniaze naviac - odporúčam. Tak pre zábavu a oživenie fotozbierky je to super vec. No zázraky nečakaj.

Video: http://youtu.be/aNkszBkp-jI?hd=1

Prikladam nejake moje fotky (ale kvalita už nahouby, lebo som ich stiahol z FB)
 
FOSGATE
2012-08-07 10:01:12+02
Ó a ešte LCD dozadu je síce dobré, ale žere dosť baterky. A SD kartu potrebuješ aspoň class10 a viac aby stíhalo uklaadať inak ti to bude blbnúť, a odporúčam 32GB a viac, pretože video má dosť "objem"
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()