Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Pohotovostny batoh na fotak s teleobjektivom.

MagickVamp
2016-05-01 09:27:55+02
Hladam nejaky fotobatoh, kde by sa dal umiestnit fotak + teleobjektiv, celkova vnutorna dlzka musi byt minimalne 33cm (tamron 150-600 + 6D). Nebol by to taky problem, keby som nepotreboval mat fotak neustale v pohotovosti. Drzat 3Kg na krku je otravne, takze hladam fotobatoh, kde by mohol byt fotak ulozeny, ale v pripade potreby som ho vedel rychlo a potichu vybrat. Osvecil sa mi doteraz jednoramenny fotobatoh. Moja predstava je aby sa otvaral z boku a teda mohol byt neustale otvoreny a fotak pripraveny na akciu. A aby bol co najkompaktnejsi. Viete o niecom? Pripadne co pouzivate vy? Ako drzite nieco take v pohotovosti par hodin vkuse pocas chvodze? Ak mate nejake skusenosti, ci viete nieco odporucit budem rad. Dakujem.
 
mirosz
2016-05-01 09:43:45+02
príspevok od: MagickVamp
Hladam nejaky fotobatoh, kde by sa dal umiestnit fotak + teleobjektiv, celkova vnutorna dlzka musi byt minimalne 33cm (tamron 150-600 + 6D). Nebol by to taky problem, keby som nepotreboval mat fotak neustale v pohotovosti. Drzat 3Kg na krku je otravne, takze hladam fotobatoh, kde by mohol byt fotak ulozeny, ale v pripade potreby som ho vedel rychlo a potichu vybrat. Osvecil sa mi doteraz jednoramenny fotobatoh. Moja predstava je aby sa otvaral z boku a teda mohol byt neustale otvoreny a fotak pripraveny na akciu. A aby bol co najkompaktnejsi. Viete o niecom? Pripadne co pouzivate vy? Ako drzite nieco take v pohotovosti par hodin vkuse pocas chvodze? Ak mate nejake skusenosti, ci viete nieco odporucit budem rad. Dakujem.
Nejaky lepsi popruh krizom cez rameno by nevyhovoval? Nejaky Black rapid alebo nieco podobne?
 
duroslav
2016-05-01 09:46:17+02
Priamo skúsenosť nemám ale skús pozrieť niečo ako Lowepro Toploader.
 
MagickVamp
2016-05-01 12:25:07+02
príspevok od: duroslav
Priamo skúsenosť nemám ale skús pozrieť niečo ako Lowepro Toploader.
Toploader bola moja prva volba, ale aj ten najvacsi ma cca 30cm hlbku co by nestacilo. Pozeral som na Lowepro Transit Sling 250 AW, tam by sa to zmestilo, zale nie je to uplne ideal.
 
MagickVamp
2016-05-01 12:34:40+02
príspevok od: mirosz
Nejaky lepsi popruh krizom cez rameno by nevyhovoval? Nejaky Black rapid alebo nieco podobne?
Nemam s tym skusenost, ale pozeral som si to na nete teraz a myslim ze nie, nepride mi to take pohodlne ako batoh. Ja mam teraz doma Lowepro Toploader Zoom 50 AW II. Fotak som tam mal pohodlne polozeny, puzdro bolo pootvorene a bol k tomu vynikajuci pristup a ked prsalo, len som to priklopil aby fotak zbytocne nemokol, navyse sa tam toho este co to zmestilo. Hladam nieco podobne len vacsie. Keby mal Toploader Zoom 55 AW II o 3cm vacsi vnutorny rozmer tak je jasnou volbou, no nic podobne neviem najist.
 
landov
2016-05-01 13:15:14+02
príspevok od: MagickVamp
Hladam nejaky fotobatoh, kde by sa dal umiestnit fotak + teleobjektiv, celkova vnutorna dlzka musi byt minimalne 33cm (tamron 150-600 + 6D). Nebol by to taky problem, keby som nepotreboval mat fotak neustale v pohotovosti. Drzat 3Kg na krku je otravne, takze hladam fotobatoh, kde by mohol byt fotak ulozeny, ale v pripade potreby som ho vedel rychlo a potichu vybrat. Osvecil sa mi doteraz jednoramenny fotobatoh. Moja predstava je aby sa otvaral z boku a teda mohol byt neustale otvoreny a fotak pripraveny na akciu. A aby bol co najkompaktnejsi. Viete o niecom? Pripadne co pouzivate vy? Ako drzite nieco take v pohotovosti par hodin vkuse pocas chvodze? Ak mate nejake skusenosti, ci viete nieco odporucit budem rad. Dakujem.
Jednoramenny batoh je pri takejto vahe smrt - iba si koledujes o problemy s chrbticou. Ja som hladal batoh, ktory by bol vhodny na turu - mam sice Lowepro photosport 200, je vynikajuci, ale nezmesti sa mi tam D7200 s nasadenym bttery gripom. Bol som pozerat aj Lowepro photosport 300, ale fotokomora je ta ista. Po veelmi dlhom hladani som nasiel Lowepro Photo Sport Pro 30L AW , ale uz sa nevyraba a nikde na SK/CZ som ho nenasiel. Takze som ho v piatok objednal z Amazon.uk
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C69X7NA/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
Myslim, ze by eventualne mohol vyhovovat aj tebe. Nic lepsie s bocnym pristupom, ergonómiou na vylety asi nie je.
 
dodo023
2016-05-01 13:47:16+02
príspevok od: MagickVamp
Hladam nejaky fotobatoh, kde by sa dal umiestnit fotak + teleobjektiv, celkova vnutorna dlzka musi byt minimalne 33cm (tamron 150-600 + 6D). Nebol by to taky problem, keby som nepotreboval mat fotak neustale v pohotovosti. Drzat 3Kg na krku je otravne, takze hladam fotobatoh, kde by mohol byt fotak ulozeny, ale v pripade potreby som ho vedel rychlo a potichu vybrat. Osvecil sa mi doteraz jednoramenny fotobatoh. Moja predstava je aby sa otvaral z boku a teda mohol byt neustale otvoreny a fotak pripraveny na akciu. A aby bol co najkompaktnejsi. Viete o niecom? Pripadne co pouzivate vy? Ako drzite nieco take v pohotovosti par hodin vkuse pocas chvodze? Ak mate nejake skusenosti, ci viete nieco odporucit budem rad. Dakujem.
A niečo také? http://store.lowepro.com/protactic-450-aw#
 
Marian81
2016-05-01 13:52:27+02
Ahoj ja mam LOWEPRO Flipside 400 AW som spokojný. Tamron 150-600 +telo tam v pohode vlezu, ešte pridaš aj na okraje nejake skla.
 
MagickVamp
2016-05-01 16:04:03+02
Nie, potrebujem nieco ako su toploaderi od Lowerpeo, respektive nieco na podobnom principe len aby to malo tu hlbku aspon 33cm. Fotak mam 50% casu v rukach, brasnu mam aby som tam fotak odlozil ked hrozi pad, aby na neho zbytocne nekropilo ci nesnezilo, ale do 2 sekund musi byt von ak treba, preto jednoramenne batohy sa mi zdaju na to najvhodnejsie. Viete dakto o niecom takom?
 
fomist
2016-05-02 12:45:54+02
mám 6d+ tamron 150-600-vojde do Lowepro flipside 400AW
 
Fuser
2016-05-02 19:39:52+02
Crumpler Quick Escape Sling L
http://www.crumpler.eu/camera-bags/sling-bags/quick-escape-sling-l-camouflage

Outer Size: 27.0 x 43.0 x 17.0 cm
Inner Size: 22.0 x 33.0 x 12.5 cm

Spracovanie, material je velmi dobry, zaruka je tusim 30 rokov ...
Cena je vyssia okolo 90Eur, kedze sa im "maskacova verzia" nepredava je tam cena uz len 55 Eur (na ich webe)
 
karoly
2016-05-02 19:58:56+02
https://www.youtube.com/watch?v=luXKgzyf09s

mozno toto...
 
MagickVamp
2016-05-06 09:06:48+02
Mno kupil som toto Manfrotto MB MP-S-30BB, teraz uz len dlhsia trasa preveri ci to bude pohodlne a prakticke. http://www.faxcopy.sk/detail/manfrotto-mb-mp-s-30bb-foto-ruksak-sling-30-radu-professional/85404
 
HomerSimpson
2016-05-06 10:32:01+02
príspevok od: MagickVamp
Hladam nejaky fotobatoh, kde by sa dal umiestnit fotak + teleobjektiv, celkova vnutorna dlzka musi byt minimalne 33cm (tamron 150-600 + 6D). Nebol by to taky problem, keby som nepotreboval mat fotak neustale v pohotovosti. Drzat 3Kg na krku je otravne, takze hladam fotobatoh, kde by mohol byt fotak ulozeny, ale v pripade potreby som ho vedel rychlo a potichu vybrat. Osvecil sa mi doteraz jednoramenny fotobatoh. Moja predstava je aby sa otvaral z boku a teda mohol byt neustale otvoreny a fotak pripraveny na akciu. A aby bol co najkompaktnejsi. Viete o niecom? Pripadne co pouzivate vy? Ako drzite nieco take v pohotovosti par hodin vkuse pocas chvodze? Ak mate nejake skusenosti, ci viete nieco odporucit budem rad. Dakujem.
Ja mam Lowepro Flipside 400aw.Zmesti sa don naraz D750+T150-600 a este pobokoch 70-200 2.8 a 24-70 2.8(bez slnecnej clony) a este ti ostane miesto na mensi blesk...Plus dopredu das plno prislusenstva ako telefon, kluce, baterky, veci na cistenie...
Dlho som hladal a tento mi zatial najviac vyhovuje...
 
MagickVamp
2016-05-06 10:45:46+02
príspevok od: HomerSimpson
Ja mam Lowepro Flipside 400aw.Zmesti sa don naraz D750+T150-600 a este pobokoch 70-200 2.8 a 24-70 2.8(bez slnecnej clony) a este ti ostane miesto na mensi blesk...Plus dopredu das plno prislusenstva ako telefon, kluce, baterky, veci na cistenie...
Dlho som hladal a tento mi zatial najviac vyhovuje...
mno jo, len mi povedz jak z neho rychlo vyberies fotak Mna nebavi len dakde sediet, vacsinou to je pochod divocinou a ked daco zbadam tak vacsinou mam malo casu na cvak a potrebujem mat fotak okamzite vonku. A mat batoh a fotak drzat cely cas v rukach nie je riesenie
 
HomerSimpson
2016-05-06 10:48:23+02
príspevok od: MagickVamp
mno jo, len mi povedz jak z neho rychlo vyberies fotak Mna nebavi len dakde sediet, vacsinou to je pochod divocinou a ked daco zbadam tak vacsinou mam malo casu na cvak a potrebujem mat fotak okamzite vonku. A mat batoh a fotak drzat cely cas v rukach nie je riesenie
https://youtu.be/3taVZfYb2ps?t=1m7s
Nie je to moc pohodlne, ale da sa...
 
MagickVamp
2016-05-06 10:58:42+02
príspevok od: HomerSimpson
https://youtu.be/3taVZfYb2ps?t=1m7s
Nie je to moc pohodlne, ale da sa...
Ved to... ,-) A to vacsinou ked vytahujem fotak, tak este skacem za stromcek nejaky, ci plazit sa chcem.
 
Marian81
2016-05-06 17:15:41+02
príspevok od: MagickVamp
mno jo, len mi povedz jak z neho rychlo vyberies fotak Mna nebavi len dakde sediet, vacsinou to je pochod divocinou a ked daco zbadam tak vacsinou mam malo casu na cvak a potrebujem mat fotak okamzite vonku. A mat batoh a fotak drzat cely cas v rukach nie je riesenie
by si nepovedal ako rychlo sa da vybrat fotak z batohu. Je priam zakliate na momentky ked maš stroj pripraveny na cvak... ale ok sem tam sa zadari. No ked nahodou pride nepriaznivy čas ako burka je lepšie mat postarane o bezpečie techniky
 
Antilius
2016-10-16 19:27:30+02
príspevok od: MagickVamp
Mno kupil som toto Manfrotto MB MP-S-30BB, teraz uz len dlhsia trasa preveri ci to bude pohodlne a prakticke. http://www.faxcopy.sk/detail/manfrotto-mb-mp-s-30bb-foto-ruksak-sling-30-radu-professional/85404
Ahoj, ako sa ti osvedčil ten sling batoh? Potrebujem presne co ty ale používam http://www.faxcopy.sk/detail/manfrotto-access-h-18-pl-holster-fotobrasna/85364 , a rozmýšľam, že možno by bol lepší co si Ty vybral.
Dik, Jaro
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()