Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Kvalitny stativ

caver
2015-05-12 14:03:35+02
Dobry den,

potreboval by som poradit pri vybere kvalitneho stativu. Z obrovskej ponuky som sa dostal k uzsiemu vyberu a to k stativom Gitzo. Tu je vsak vyber opat sialeny. Zaujal ma model GT2542L http://gitzo.ekgfoto.cz/cs/produkty/stativy/stativ-gitzo-gt2542l-mountaineer-ser-2-4-sekce.htm. S vyberom hlavy si uz naozaj neviem rady. Viem, ze je tu tazko radit. Moje hlavne poziadavky su co najnizsia vaha, dostatocna stabilita pri objektive 70-200 2,8 a maximalna vyska okolo 170 cm. Na cene v podstate nezalezi. Dakujem za akukolvek radu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-12 14:33:31+02
Vykasli sa na Gitzo, len zbytocne preplatis. Stano66 by vedel vypravat, jak sa mu kazili Gitza. Mne sa najviac osvedcila znacka Velbon a ich karbonove modly Geo (Sherpa Pro) s prstencovymi poistakmi noh. So ziadnym inym stativom sa mi lepsie nepracuje. Vybonu sluzbu ti spravi nove Manfrotto 055CX. Hlavu si vyber aku preferujes. Neviem, ci chces pakovu alebo gulovu.
 
caver
2015-05-12 17:20:23+02
Dakujem za rychlu odpoved. Teraz vlastnim Velbon Sherpa 600R, je to velmi dobry stativ, ale chcelo by to nieco spratnejsie a lahsie. Obzor sa zas rozsiril o dalsie zaujimave kusky. Bude to este boj vyberat.
 
Peto15
2015-05-12 18:07:32+02
príspevok od: caver
Dakujem za rychlu odpoved. Teraz vlastnim Velbon Sherpa 600R, je to velmi dobry stativ, ale chcelo by to nieco spratnejsie a lahsie. Obzor sa zas rozsiril o dalsie zaujimave kusky. Bude to este boj vyberat.
Tak isto mám sherpu 600R a som spokojný aj na video sa to dá použiť na nie aké základné zábery v pohybe a na pevné je to super . Tak isto aj na fotenie sa mi pozdáva.
 
kigor
2015-05-12 18:44:51+02
Ahoj Caver. Mám na predaj karbónový Velbon Sherpa GEO E-540 s hlavou PHD-54Q, makro hlavou Super Mag Slider (tiež Velbon) a Clamp kit od Velbonu. Všetko je takmer nepoužívané, Mag slider dokonca originál zabalený. Celé by som to predal za povedzme 250,- €/dohoda. Ak máš záujem, napíš SMS na 0917 622 735. Chalani tu nech sa ti vyjadria k danému statívu.
 
caver
2015-05-13 10:02:04+02
Ahoj kigor, dakujem krasne za ponuku, ale pojde to do prace, takze z druhej ruky to nemoze byt.
 
Štefan Káčer
2015-05-13 12:01:34+02
mam nove gitzo systematic rady 3 a vobec nelutujem, podla mna je to to najlepsie na trhu a konecne mozem fotit dlhocasovky aj so 4kg sklom ... ak mas na to peniaze, je to dobra volba ...
 
PARTAKUS
2015-05-13 16:05:24+02
Zvazil by som ci potrebujes stredovy stlpec. Mam GT2542L mountaineer a dnes by som isiel radsej do systematic rady 3 a vyssie. Napriek cene ta ich zliatina nieje neznicitelna (vlastna skusenost)
Hlava sa tazko radi, ked nieje jasne na aky ucel. Osobne by som v hlave robil mensi kompromis ako v stative a Really Right Stuff asi poznas. Ako stativ tak hlava plati rovnica nizsia vaha = kompromis v stabilite
 
E4rL
2015-05-25 14:46:23+02
Zdravim,
vyuzijem toto vlakno, aby som zbytocne nezakladal novu temu. Mam precitane snad kazde vlakno o stativoch tu na ephoto, ale rozhodnutie nie je jednoduche.
Aktualne najtazsia zostava, ktoru by som na stavit mohol umiestnit je Nikon D7000+battery grip+70-200. Preferujem gulovu hlavu.

Ucel: vyuzitie hlavne v pohodli domova, obcas na turistiku

Vyber som zuzil na:
Velbon Sherpa 5430D + QHD-53D (115€)
Manfrotto MK190XPRO3-BH (178€)
Manfrotto MK055XPRO3-BH (224€)

Viem , ze manfrotto a specialne tieto modely su overene, ale trochu ma odradza ich vaha na pripadnu turistiku (na CX bohuzial nie su financie). Ma niekto skusenosti so Sherpou 5430D?
Pripadne nejaky iny tip v cene okolo 200€?

 
acton
2015-05-25 17:46:38+02
ak mozem k teme nieco, manfrotto som mal 3 roky model 190XPROB plus 804RC2 Photo Head.
stativ sam o sebe ja vyborny, odviedol naozaj skvelu pracu ale co som bol sklamany to bola spominana hlava, asi po 1,5 roku zacala mat volu a po 3 rokoch uz nebolo mozne s nou pracovat, su tam hlinikove osove skrutky ktore sa vydrali a uz ta hlava vobec nedrzala pokope, takze manfrotto stativ ano ale urcite nie manfrotto hlavu.
 
kuchar
2015-07-15 10:44:36+02
Chcel by som sa spytat ci ma niekto realne skusenosti s tymi karbonovymi ultra lahkymi cestovnymi stativmi.Hladam na cestovanie nieco lahke do 1,3 kila, co sa da zlozit do 40 cm.Konkretne ci ma niekto skusenostil aj s extra dlhymi casmi na nich 30-240s...?
 
Ľuboš Capcara
2015-10-04 22:09:36+02
Gitzo áno alebo nie?
Tiež teraz hľadám kvalitný statív, ktorý mi bude slúžiť dlhé roky. Mal by byť určený na fotenie krajiny. Čiže mal by vážiť do 2kg. Zaujal GITZO GT3542 ale Karolov názor som si už prečítal takže som na pochybách. Neviem však nájsť podobnú lacnejšiu variantu s adekvátnou tuhosťou. Na cene viac menej nezáleží, ale nechcem zaplatiť za niečo čo si tú cenu nezaslúži.

Viete o nejakých alternatívach?
 
Martin Školiak
2015-10-05 07:45:00+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
Gitzo áno alebo nie?
Tiež teraz hľadám kvalitný statív, ktorý mi bude slúžiť dlhé roky. Mal by byť určený na fotenie krajiny. Čiže mal by vážiť do 2kg. Zaujal GITZO GT3542 ale Karolov názor som si už prečítal takže som na pochybách. Neviem však nájsť podobnú lacnejšiu variantu s adekvátnou tuhosťou. Na cene viac menej nezáleží, ale nechcem zaplatiť za niečo čo si tú cenu nezaslúži.

Viete o nejakých alternatívach?
Mám tento. Udrží to aj stredoformát. https://youtu.be/rJJ4XS1Owvg
 
garyfisher
2015-10-05 08:11:24+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
Gitzo áno alebo nie?
Tiež teraz hľadám kvalitný statív, ktorý mi bude slúžiť dlhé roky. Mal by byť určený na fotenie krajiny. Čiže mal by vážiť do 2kg. Zaujal GITZO GT3542 ale Karolov názor som si už prečítal takže som na pochybách. Neviem však nájsť podobnú lacnejšiu variantu s adekvátnou tuhosťou. Na cene viac menej nezáleží, ale nechcem zaplatiť za niečo čo si tú cenu nezaslúži.

Viete o nejakých alternatívach?
Ja mam to Gitzo.

Mal som predtym aj Manfrotto ale co sa tuhosti tyka tak toto je to naj. Absolutne ziadne problemy s vybraciami.
Mozmo ma niekto viac skusenosti, ja sa zastavam toho, ze Gitzo je top overena kvalita.
 
kasko
2015-10-05 08:57:24+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
Gitzo áno alebo nie?
Tiež teraz hľadám kvalitný statív, ktorý mi bude slúžiť dlhé roky. Mal by byť určený na fotenie krajiny. Čiže mal by vážiť do 2kg. Zaujal GITZO GT3542 ale Karolov názor som si už prečítal takže som na pochybách. Neviem však nájsť podobnú lacnejšiu variantu s adekvátnou tuhosťou. Na cene viac menej nezáleží, ale nechcem zaplatiť za niečo čo si tú cenu nezaslúži.

Viete o nejakých alternatívach?
gitzo negitzo, je to len na tebe. Kazdy stativ ma svoje muchy a bude to o kompromise.
Hlavne kup nieco podla parametrov, ktore urcite vyuzijes. Sak ani nevieme co hladas: min/max vyska, vaha, zatazitelnost, spratnost.....
Je kopec vyrobcov, no napr. karbonove rurky/nohy na svete si nevyraba kazdy sam - je len zopar fabrik kde to robia a potom si uz kazdy posklada stativ a vyrazi si tam svoje logo.
Kup hlavne nieco, co sa ti bude pripadne lahko reklamovat a na co zozenies aj po rokoch nahradne diely.

https://www.youtube.com/watch?v=G9S9jZW3Jxc
 
stano66
2015-10-05 11:36:23+02
Gitzo neodporucam. Mam druhy, aj ten sa kazi. Hlavy takisto. Mam dobru skusenost s Velbon. Hlava Manftotto (057), ktoru mam na tazku techniku je zatial to najlepsie co som mal. Len je velmi tazka. Hlava Triopo, ktoru mam na lahku techniku funguje dobre a stala par eur.
 
stano66
2015-10-05 11:39:42+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
Gitzo áno alebo nie?
Tiež teraz hľadám kvalitný statív, ktorý mi bude slúžiť dlhé roky. Mal by byť určený na fotenie krajiny. Čiže mal by vážiť do 2kg. Zaujal GITZO GT3542 ale Karolov názor som si už prečítal takže som na pochybách. Neviem však nájsť podobnú lacnejšiu variantu s adekvátnou tuhosťou. Na cene viac menej nezáleží, ale nechcem zaplatiť za niečo čo si tú cenu nezaslúži.

Viete o nejakých alternatívach?
čakám, kým naskladnia Triopo GE-3232X8C (http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-bez-hlavy/triopo-ge-3232x8c-karbonovy-stativ-monopod), pojdem si ho pozriet. Papierovo vyzera velmi dobre.
 
yquinox
2015-10-05 12:03:05+02
príspevok od: stano66
čakám, kým naskladnia Triopo GE-3232X8C (http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-bez-hlavy/triopo-ge-3232x8c-karbonovy-stativ-monopod), pojdem si ho pozriet. Papierovo vyzera velmi dobre.
... mam verziu GE-3230X8C nejaky ten piatok a velka spokojnost ... tie 800€ stativy je uz trochu overkill, to sa musi aj same vyniest na kopce za te prachy ...
 
kasko
2015-10-05 12:14:32+02
príspevok od: stano66
Gitzo neodporucam. Mam druhy, aj ten sa kazi. Hlavy takisto. Mam dobru skusenost s Velbon. Hlava Manftotto (057), ktoru mam na tazku techniku je zatial to najlepsie co som mal. Len je velmi tazka. Hlava Triopo, ktoru mam na lahku techniku funguje dobre a stala par eur.
No vidis to, niekto Gitzo moze, niekto nie. Mne sa triopo hlava zasekla v pohybe dookola na panoramu, takze som tak akurát mohol tu skrutku vyhodit (aspon som tu hlavu odlahcil). Gumicky ktore dava triopo na skrutky su uplne zle a v chladnejsom pocasi sa tocia len tie bez skrutky.
Doma mam aj velbon, skusal som aj manfrotto, triopo, sirui a vsetko je dopohody na beznu techniku v normálnych poveternostných podmienkach. A skoncil som pri Feisol - vid napr. moj blog. U mna vyhrala pevnost, cena a dostupnost servisu a dielov nad vahou a fičurami ako naklon stredoveho stlpika a podobne hovadiny, ktore len zhorsuju vlastnosti stativu. A nelutujem, lebo ci ma stativ o 0,5kg menej a nakoniec si zoberem so sebou tazky ruksak s vecami a 3kg vody a na kopci trosku zafuka, tak s lahkeho stativu sa stava... oštara na kopci
 
Ľuboš Capcara
2015-10-05 12:15:37+02
príspevok od: kasko
gitzo negitzo, je to len na tebe. Kazdy stativ ma svoje muchy a bude to o kompromise.
Hlavne kup nieco podla parametrov, ktore urcite vyuzijes. Sak ani nevieme co hladas: min/max vyska, vaha, zatazitelnost, spratnost.....
Je kopec vyrobcov, no napr. karbonove rurky/nohy na svete si nevyraba kazdy sam - je len zopar fabrik kde to robia a potom si uz kazdy posklada stativ a vyrazi si tam svoje logo.
Kup hlavne nieco, co sa ti bude pripadne lahko reklamovat a na co zozenies aj po rokoch nahradne diely.

https://www.youtube.com/watch?v=G9S9jZW3Jxc
Uviedol som model, kt. by mi parametricky vyhovoval takže niečo podobné zháňam.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()