Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Error 99 Canon 450D

werdza
werdza 2010-11-11 23:20:22+01
Pomooooc stalo sa mi to pocas fotenia koncertu, vybehol error 99 a k nemu popis, nelze fotografovat, dajte vypinac do polohy off, alebo vyberte baterii. Nefunguje ani jedno, ani druhe, ani rady dat druhu baterku, druhu kartu, dat dole objektiv... ;( bude mat 2 roky pred vianocami, je kupovany cez aqt. Je este v zaruke? Mam im zavolat, ci ist so zarucnym listom do Prolaiky do opravy? Dik za odpovede. Lebo to je taky pocit, jak, ked vas po dvoch rokoch chodenia a zitia spolu necha partner ;( A to som mala ist aj zajtra fotit koncert aj v utorook ;(
 
pawelko
2012-08-01 19:22:26+02
mne sa to stalo na horskej ture najprv dve fotografie s ciernym pasom a potom err 99 az ma presla chut ist dalej doma som patral a nakoniec som odklopil zrkadlo a zistil ze mam skrivenu jednu lamelu (Nechapem ako sa to mohlo stat) a preto uzavierka ostane stale pootvorena .
P.s. nevie niekto kolko to stoji taka oprava lamely ???
 
Paulie
2012-08-01 19:41:53+02
príspevok od: pawelko
mne sa to stalo na horskej ture najprv dve fotografie s ciernym pasom a potom err 99 az ma presla chut ist dalej doma som patral a nakoniec som odklopil zrkadlo a zistil ze mam skrivenu jednu lamelu (Nechapem ako sa to mohlo stat) a preto uzavierka ostane stale pootvorena .
P.s. nevie niekto kolko to stoji taka oprava lamely ???
Momentálne máme veštecké gule na dovolenkách. Zavolaj alebo napíš do servisu a dozvieš sa. Jeden máš priamo v RK.
http://www.booft.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=58
 
pawelko
2012-08-02 21:55:52+02
príspevok od: Paulie
Momentálne máme veštecké gule na dovolenkách. Zavolaj alebo napíš do servisu a dozvieš sa. Jeden máš priamo v RK.
http://www.booft.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=58
OK Dakujem
 
mathino
2012-08-02 22:08:44+02
To čo sa mi podarilo nájsť:

Err 99: A system malfunction has been detected

Ak nemáš/te problém s AJ:

http://www.richardsnotes.org/archives/2005/04/29/50mm-lens-contact-points/
 
Rasty Gibel
2012-08-03 00:17:15+02
To iste sa objavilo aj mne na 4Od, precistili mi v predajni kde som ho kupoval kontakty a slapal ako novy. Cca 140 zaberov bez nejakeho problemu.
 
mathino
2012-08-03 00:25:57+02
príspevok od: Rasty Gibel
To iste sa objavilo aj mne na 4Od, precistili mi v predajni kde som ho kupoval kontakty a slapal ako novy. Cca 140 zaberov bez nejakeho problemu.
Presne to píšu aj na tej stránke, že stačí opatrne prečistiť kontakty na tele a na objektíve a malo by to pomôcť. S errorom 99 som sa na mojej 4 ročnej 450D ešte nestretol, ale to je asi tým, že si techniku aspoň raz mesačne čistím.
 
peterXC
2012-08-03 12:04:41+02
príspevok od: pawelko
mne sa to stalo na horskej ture najprv dve fotografie s ciernym pasom a potom err 99 az ma presla chut ist dalej doma som patral a nakoniec som odklopil zrkadlo a zistil ze mam skrivenu jednu lamelu (Nechapem ako sa to mohlo stat) a preto uzavierka ostane stale pootvorena .
P.s. nevie niekto kolko to stoji taka oprava lamely ???
trochu odveci mi pridu rady, aby si pri skrivenej lamele niekto precistil kontakty objektivu...lamela je len taka tenka cierna folia, skrcila sa sama pri pohybe, cosi sa zadrelo a zavierka chcela fungovat...vymena (celu zavierku treba novu) min. 160-180eur, presnejsie ti povedia v servise, treba zvazit ci sa oplati, v akom stave je cely fotak...
 
mathino
2012-08-03 12:23:57+02
príspevok od: peterXC
trochu odveci mi pridu rady, aby si pri skrivenej lamele niekto precistil kontakty objektivu...lamela je len taka tenka cierna folia, skrcila sa sama pri pohybe, cosi sa zadrelo a zavierka chcela fungovat...vymena (celu zavierku treba novu) min. 160-180eur, presnejsie ti povedia v servise, treba zvazit ci sa oplati, v akom stave je cely fotak...
Môže sa stať, že je to špinavý kontakt alebo kľudne aj uzávierka - záleží od konkrétneho prípadu. Samozrejme ak sa lamela pokriví/zasekne treba vymeniť celý mechanizmus presne ako píšeš. Otázne je, či sa neoplatí radšej zobrať nové telo (ak je to starší foťák).
 
denySK
2012-08-13 11:53:14+02
príspevok od: mathino
Môže sa stať, že je to špinavý kontakt alebo kľudne aj uzávierka - záleží od konkrétneho prípadu. Samozrejme ak sa lamela pokriví/zasekne treba vymeniť celý mechanizmus presne ako píšeš. Otázne je, či sa neoplatí radšej zobrať nové telo (ak je to starší foťák).
za cenu 160-180eur je vymena zavierky na telach od 40d a viac myslim stale vyhodna, skus si zohnat 40D za taku cenu s 0 nafotenymi snimkami
 
ifka
2017-05-23 22:53:02+02
Ahojte Canoňáci! trošku sme pokročili v čase a mne sa vyskytla prvá vážna chyba v podobe Erroru 99 na mojej 450D. Už je to pani v rokoch a už sa nejaký ten mesiac pozerám po niečom novom, tak idem po rady či to má cenu riešiť...prišlo to počas fotenia, z ničoho nič biele záblesky na fotkách, taký trojuholník a potom čierny pás akoby niečo zavadzalo pred objektívom, ako sa spomínalo vyššie...objektívy si menila, telá tiež, no tá 450d stále tak potichučky čudne cvakne a ukáže error 99...čo poradíte?
 
bonifacko
2017-05-24 17:32:51+02
to vyzera na pokazenu závierku, pozri ako pracuje zavierka pri vyndanom objektíve
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()