Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM

tomybarda
2010-06-14 11:32:46+02
Zdravím všetkých chcel by som vymeniť môj seťák od canonu 18-55 IS. predstava je taká, že by som chcel niečo univerzálnejšie na väčšinu príležitostí aby som nemusel stále meniť sklá (aj na nečakané portérofky). Najprv som sa prikláňal ku caňonáckemu 17-85 ale recenzie čo som čítal ma odradili a tak som našiel túto sigmu so stabilizátorom. Má v pohode rozsah a aj svetelnosť a s kvalitou obrazu si na receziách vedie celkom fajn (určite lepšie ako 18-55) Poprosím o Vaše názory a pripomienky Ďakujem
 
Granko
2010-06-14 11:46:34+02
ale len medzi nami dievčatami :o) nechaj si to pre seba, je to top síkrit, nieže sa to čírou náhodu dostane na verejnosť ;o)
http://www.ephoto.sk/vyhladavanie/?searchThis=17-70&rvyhladavanie2=H%C4%BEadaj&comentstranky=fora&text2=17-70&page=2

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=4337&action2=showComment&commentId=90824#comments90824
 
tomybarda
2010-06-14 12:01:56+02
Dík, že si robiš srandu.. myslíš, že som to všetko neprečítal skôr ako som to tu založil?
 
wayne
2010-06-14 12:01:59+02
kup het, lepsieho objektivu niet!
 
Anup9
2010-06-14 12:02:16+02
Kup ju. Za tu cenu nic lepsie sa ani neda kupit. Kvalitou by som povedal ze aj prevysuje svoju cenu. LEN bacha na frot/back-focus. Ako som uz vravel nejakych prispevkoch, treba vyskusat objektiv uz na predajni. Hlavne ked to chces kupit na ten Canon 500D. Posviet si hlavne na to ostrenie. V predajni odfot ake veci šikmo pod nejakym uhlom aby si videl ci to ostri presne tam kde ma. Inak ked kupis uz trosku mimo ostriaci, tak nic sa nedeje, len potom musis poslat do servisu objektiv aj s fotakom kde ti to na mieru presne doladia. Akurat si trosku pockas par dni-tyzdnov :) Inak dobry objektiv. Dobra kresba, relativne rychle ostrenie, prevedenie je tiez slusne, nato ze je to plast.
 
Granko
2010-06-14 12:10:48+02
príspevok od: tomybarda
Dík, že si robiš srandu.. myslíš, že som to všetko neprečítal skôr ako som to tu založil?
a nemám si robiť? pýtaš sa na názor a pripomienky na daný objektív...keby si to bol čítal, kde to človek napísal doslova ako z recenzie, dokonca dal link na recenziu externého portálu, tak sa nepýtaš...či len ja mám takú blbú jednoduchú logiku a ty vlastne chceš počuť aktuálne názory, lebo tie sú pár dní staré?
ďalšia možnosť je pozrieť fotky v galérií nafotené práve týmto objektívom, napísať priamo majiteľom a budeš to mať z prvej ruky a najrýchlejšie...či?
 
tomybarda
2010-06-14 12:18:45+02
všetko čo si tu písal som už spravil....ale stále je to len a len čítané a chcel by som vedieť názory ľudí čo tie obj. držali v ruke. Ale tá druhá rada je tip top to ma nanapadlo.. :) (peace) thx
 
duroslav
2010-06-14 12:25:57+02
príspevok od: tomybarda
všetko čo si tu písal som už spravil....ale stále je to len a len čítané a chcel by som vedieť názory ľudí čo tie obj. držali v ruke. Ale tá druhá rada je tip top to ma nanapadlo.. :) (peace) thx
Nie si ty nejaký príbuzný užívateľa milos? :-)
 
Granko
2010-06-14 12:32:13+02
príspevok od: tomybarda
všetko čo si tu písal som už spravil....ale stále je to len a len čítané a chcel by som vedieť názory ľudí čo tie obj. držali v ruke. Ale tá druhá rada je tip top to ma nanapadlo.. :) (peace) thx
a keď ti niekto napíše, aké má s ním skúsenosti, to nebude čítané? ak ho ten človek pod nickom PeCh nedržal v ruke, keďže ho kúpil, tak asi vie mysľou ovládať predmety :o)
to slovo peace už asi používa na konci vety každý sedlák...akoby ľudia už pomaly aj po slovensky zabudli písať...a samé thx, omg, wtf a etc...akoby dík, doriti či atď neboli dobré...
 
Granko
2010-06-14 12:34:47+02
príspevok od: duroslav
Nie si ty nejaký príbuzný užívateľa milos? :-)
možno je to vo vzduchu, ale reku chalaniskovi poradím, keď je už ten krajan či čo, no asi sa radšej prihlásim na kurz - ako si zahryznúť do klávesnice a nenapísať :o))
 
tomybarda
2010-06-14 12:40:21+02
Vieš ja som z Lučenca (tu sa jazdí ešte na koňoch) a ku nám tieto nové megatrendy dorazili až teraz takže nevieme, že používanie týchto výrazov ľudia nemajú radi
 
Granko
2010-06-14 12:44:22+02
príspevok od: tomybarda
Vieš ja som z Lučenca (tu sa jazdí ešte na koňoch) a ku nám tieto nové megatrendy dorazili až teraz takže nevieme, že používanie týchto výrazov ľudia nemajú radi
šak sadnem na banána a do hodiny sedím v záhradke na zmrzline, v pyramíde v bare alebo v Redute :o)
 
tomybarda
2010-06-14 12:46:27+02
:) šak môžeme zbehnúť na kávičku a poradíš mi osobne a nebude nič čítané :)
 
wayne
2010-06-14 12:48:43+02
príspevok od: tomybarda
Vieš ja som z Lučenca (tu sa jazdí ešte na koňoch) a ku nám tieto nové megatrendy dorazili až teraz takže nevieme, že používanie týchto výrazov ľudia nemajú radi
chod v OD Prior mrknut do fotolabu, som tam bol v piatok (bol som si po volicsky preukaz), a bola tam celkom mila teta, s radostou mi chcela predstavit cely sortiment fotoaparatov, objektivov, dokonca som dostal aj softver a pripadnu zlavu na fotky z dovolenky ;] aj ked podla internetu, tebou spominany objektiv tam nemaju, no pokecat poradit celkom vedia ;)
 
Granko
2010-06-14 12:48:44+02
príspevok od: tomybarda
:) šak môžeme zbehnúť na kávičku a poradíš mi osobne a nebude nič čítané :)
šak keď budem mať cestu, nema problema :o) ako sa všetko zrazu vyriešilo a ani to nebolelo :o)
 
tomybarda
2010-06-14 12:53:03+02
príspevok od: wayne
chod v OD Prior mrknut do fotolabu, som tam bol v piatok (bol som si po volicsky preukaz), a bola tam celkom mila teta, s radostou mi chcela predstavit cely sortiment fotoaparatov, objektivov, dokonca som dostal aj softver a pripadnu zlavu na fotky z dovolenky ;] aj ked podla internetu, tebou spominany objektiv tam nemaju, no pokecat poradit celkom vedia ;)
tá blonďatá vysoká teta mi predávata telo so seťákom :) mám od tial aj blesk 430 a aj statív.. takže obaja čo tam robia ma už poznajú .. túto sigmu nemajú žiaľ v ponuke
 
Granko
2010-06-14 12:55:22+02
ja tak rozmýšľam, že kde v keli je v Priore fotolab...navrchu či dole? to bude asi preto, že som tam ešte nič nekupoval :o)
 
wayne
2010-06-14 13:05:55+02
príspevok od: Granko
ja tak rozmýšľam, že kde v keli je v Priore fotolab...navrchu či dole? to bude asi preto, že som tam ešte nič nekupoval :o)
zvonku, smerom od Leninky, cca v strede? :)
 
wayne
2010-06-14 13:07:14+02
príspevok od: tomybarda
tá blonďatá vysoká teta mi predávata telo so seťákom :) mám od tial aj blesk 430 a aj statív.. takže obaja čo tam robia ma už poznajú .. túto sigmu nemajú žiaľ v ponuke
hej hej mila bola :) chcel som LX3 od panasoniku kvoli dovolenke, ale zial nemali ho v ponuke, asi skocim niekam do nayka, mam este zopar nay bodov tak si vyhodne zrazim cenu dole ;) taky ochotny personal by clovek ani necakal, som myslel ze ani na Slovensku niesom :)
 
tomybarda
2010-06-14 13:11:25+02
jop.. som tam došiel že chcem statív .. ked som si vybral chlapík presne vedel čo za telo mám a vysvetlil mi ee-mladý pán tento ee :)a som rád, že som si nechal poradiť :)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()