Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Vyber monitoru: Eizo vs NEC

ziakoo
2009-10-13 15:55:38+02
Ahojte, chcel by som vas poprosit o radu pred kupou monitoru. Do uzsieho vyberu sa dostali NEC P221W a Eizo EV2333W. PC pouzivam hlavne na pracu, uprava foto, obcasny strih videa a sem tam nejaka hra. Ak by boli nejake dalsie odporucania, rad sa necham poucit. Vopred vdaka
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-10-13 16:08:23+02
Vtomto pripade je pre teba lepi EIZO, pretoze ma Full HD rozlisenie a podporu HDCP, co vyuzijes prave pri spracovani videa.
 
ziakoo
2009-10-13 16:54:53+02
príspevok od: Karol Srnec
Vtomto pripade je pre teba lepi EIZO, pretoze ma Full HD rozlisenie a podporu HDCP, co vyuzijes prave pri spracovani videa.
strih videa je ale ozaj len obcasny, monitor hladam primarne na upravu fotiek
 
SHoDaN
2009-10-13 17:24:16+02
Tak toto aj mňa silno zaujíma.... teda bez toho Full HD videa.
Riešenie snáď nájdem v sobotu na FOTOSLOVAKII 2009 ...
 
shineonyou
2015-11-11 09:17:36+01
Zvazujem kupu monitoru EIZO EV 2450. Je to dobra volba pre spracovanie fotografii a videa, alebo existuju aj lepsie moznosti v tej cene?

Mam mac min, dvojjadrový Intel DualCore i5 na frekvencii 2.6GHz (Turbo Boost až do 3.1 GHz) s 3 MB vyrovnávacej pamäte L3, 8 gb RAM, grafický akcelerátor Intel Iris Graphics, podpora pripojenia dvoch displejov s rozlíšením 2560x1600

Dakujem.
 
barron.prasil
2015-11-11 10:19:30+01
Hmm, ohladom monitoru ti neporadim, ak chces spracovavat video tak si zaobstaraj nejaku graficku kartu s jadrami CUDA. Najlepsie nieco od nvidie. Tie integrovane graficke procesory stoja za prd, aspon zatial.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-11-11 10:31:27+01
príspevok od: shineonyou
Zvazujem kupu monitoru EIZO EV 2450. Je to dobra volba pre spracovanie fotografii a videa, alebo existuju aj lepsie moznosti v tej cene?

Mam mac min, dvojjadrový Intel DualCore i5 na frekvencii 2.6GHz (Turbo Boost až do 3.1 GHz) s 3 MB vyrovnávacej pamäte L3, 8 gb RAM, grafický akcelerátor Intel Iris Graphics, podpora pripojenia dvoch displejov s rozlíšením 2560x1600

Dakujem.
Rad EV je zakladom ponuky monitorov pre amaterske spracovanie obrazu. Je cenovo dostupny a ma v sebe overenu technologiu a kvalitu najlepsej znacky na trhu. V pripade, ze chces tlacit na profesionalnych tlaciarnach (v print studiu), je lepsie vybrat si monitor s Adobe RGB gamutom. Tu je na zaciatok najekonomickejie a pritom vyborne riesenie, monitory radu CS, konkretne CS240 s 99% Adobe RGB. Cena je ale uz vyssia.
Pokial budes tlacit len zriedkavo, postacuje ti EV.
 
Martin8101
2015-11-11 17:09:56+01
príspevok od: Karol Srnec
Rad EV je zakladom ponuky monitorov pre amaterske spracovanie obrazu. Je cenovo dostupny a ma v sebe overenu technologiu a kvalitu najlepsej znacky na trhu. V pripade, ze chces tlacit na profesionalnych tlaciarnach (v print studiu), je lepsie vybrat si monitor s Adobe RGB gamutom. Tu je na zaciatok najekonomickejie a pritom vyborne riesenie, monitory radu CS, konkretne CS240 s 99% Adobe RGB. Cena je ale uz vyssia.
Pokial budes tlacit len zriedkavo, postacuje ti EV.
Viem, ze tu uz bolo popisane vela (aj p. Antonin Charvat), ale natiska sa otazka: "A ked nebudem tlacit na profi tlaciarnach a staci mi vernost farieb na fotkach vyvolanych v LABe alebo na nete - tak je ten monitor v pohode?" Kedysi si jednemu uzivatelovi (hladajuci nieco okolo 300€) odporucil NEC EA244WMi. Ktory z nich by bol lepsi?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-11-11 18:38:53+01
príspevok od: Martin8101
Viem, ze tu uz bolo popisane vela (aj p. Antonin Charvat), ale natiska sa otazka: "A ked nebudem tlacit na profi tlaciarnach a staci mi vernost farieb na fotkach vyvolanych v LABe alebo na nete - tak je ten monitor v pohode?" Kedysi si jednemu uzivatelovi (hladajuci nieco okolo 300€) odporucil NEC EA244WMi. Ktory z nich by bol lepsi?
Uvedeny NEC ,a gamut okolo 72% Adobe RGB. Obraz ma urcite vyborny a ak niekto nepotrebuje profesionalne tlacit je to dobra volba. To je priblizne rovnako ako u mojho iMacu. Takze z praxe viem, ze sa da pracovat aj s tym, dokonca aj ked obcas tlacis na profi tlaciarni. ALe vidiet to, co si nafotil a aj to s cim pracuje Lightroom (Adobe RGB). je urcite vyhoda.
Otazku ceny si musi zodpovedat kazdy sam. Vsetci vieme, ze Adobr RGB gamut je lepseie mat, ale nie je to nutnost.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()