Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Poradte ako zacat.

Miťo
2009-03-08 18:53:50+01
Aky fotak by ste mi poradili, ako pre zaciatocnika? Som milovnik prirody, cize vyuzitie hlavne tam, popri turistike, bikovani. Financne moznosti do 700,-eur Existuje prakticka skola fotenia?...teoria a prax su dve veci
 
jake
2009-03-08 19:04:24+01
poradim ti kup si dobry fotak ... za 7 stoviek to bude problem, pred par dnami sme tu jednemu radili ... no popozeraj starsie temy ..... a mal by to byt kompakt alebo zrkadlovka, chces dalej pokracovat v ceste fotografa alebo staci momentalne dobre prijatelne riesenie?
 
MisoZ
2009-03-08 19:05:48+01
Ehm, to tu uz bolo preberane tisic krat kukni forum, ak budes uz mat nieco konkretnejsie skus znova. A co myslis pod pojmom prakticka skola fotenia? Myslis workshopy? Tak tie organizuje aj ephoto a najdes ich asi o 10 cm nizsie vlavo od tohto prispevku:-) Inak ohladom workshpov kukni aj www.sedf.sk.
 
MisoZ
2009-03-08 19:06:37+01
Sorry uz iba v lavo:-) alebo:
http://www.ephoto.sk/fotoscena/workshop/
 
Miťo
2009-03-08 19:20:12+01
Co som si presiel forum na rychlo, tak povedzme ze Nikon D80
 
jake
2009-03-08 19:26:09+01
príspevok od: Miťo
Co som si presiel forum na rychlo, tak povedzme ze Nikon D80
pozri sa na www.digineff.cz, teraz sa tam objavili recenzie nejakych ultrazoomov ... lebo take ty potrebujes, aspon 20x nasobny. je tam toho dost, pohladaj co ti pasuje.
 
Miťo
2009-03-08 20:21:02+01
Nieco z tejto ponuky ?:
http://www.fotoplus.pl/aparaty-cyfrowe/lustrzanki/Nikon/

http://www.fotoplus.pl/aparaty-cyfrowe/lustrzanki/Canon/
 
jake
2009-03-08 20:25:17+01
napriklad aj z tej ponuky, hoci ja by som si vzal skor zrkadlovku, predsa len mas potom daleko lepsie moznosti a kvalite ani nehovoriac, proste velkost chipu je neprekonatelna prekazka
 
KESKOSENI
2009-03-08 20:39:00+01
ak chces fotit prirodu a chces mat z fotiek aj radost zabudni na kupu zrkadlovky-teda z rozpoczom 700 eur....za tie prach kup poriadny ultrazoom alebo dosetri este 2* tolko a potom kup zrkadlovku s poriadnym objektivom.....
 
martyn27
2015-02-13 20:52:31+01
Nechcem zakladat novu temu, tak to napisem sem. Mal by som otazku kolko asi trva naucit sa fotografovat so zrkadlovkou a co to vsetko obnasa. Doteraz som mal iba kompakt.
 
misor
2015-02-13 21:22:22+01
niekomu dva tyzdne, niekto pol roka. Ovladat zrkadlovku sa naučiš ak budeš chcieť, ale fotografovať je tažšie
čítať veľa fotiť a skúšať, foťiť, fotiť, fotiť, čítať, skúšať a fotiť
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-13 21:49:55+01
príspevok od: martyn27
Nechcem zakladat novu temu, tak to napisem sem. Mal by som otazku kolko asi trva naucit sa fotografovat so zrkadlovkou a co to vsetko obnasa. Doteraz som mal iba kompakt.
N ato najdes odpoved len na www.vesticazana.sk Je to rovnako nezmyselna otazka, ako "Za kolko sa naucim po japonsky, ked uz viem trochu po rusky?".
 
martyn27
2015-02-13 22:09:19+01
fakt netusim co je na mojej otazke nezmyselne? proste som polozil otazku a zdoraznil ze nemam so zrkadlovkou ziadnu skusenost. Ak sa budes chciet naucit japonsky, nebude ta najskor zaujimat kolko to asi priblizne trva a ako je to narocne ? je mi jasne ze kazdemu to bude travat inak, proste som cakal iba jednoduchu odpoved ako dlho to asi trva a comu sa treba na zaciatku venovat ...
 
Martin P
2015-02-13 22:13:53+01
príspevok od: martyn27
Nechcem zakladat novu temu, tak to napisem sem. Mal by som otazku kolko asi trva naucit sa fotografovat so zrkadlovkou a co to vsetko obnasa. Doteraz som mal iba kompakt.
fotim od roku 1975 a od roku 1977 zrkadlovkou a este to nemam cele poriadne zmaknute nie technicky ale obsahovo ideologicky a vytvarne
vzdy sa objavi nieco co ma prekvapi obohati nad cim otvaram oci a co mi vlezie priamo do srdca
fotografovanie je beh na dlhu trat a teda na cely zivot a kym ta to bude bavit
bez toho to nejde
ak to ma byt len ako kseft a biznis naucis sa za chvilu techniku a potom budes plnit poziadavky zakaznikov a to je vsetko bude to bez srdca a bez vlastnej emocie a ak bude s emociou tak len takou aku od teba kupi objednavatel a aku bude akceptovat platiace publikum
 
blahoslav J B Art
2015-02-13 22:41:23+01
príspevok od: martyn27
fakt netusim co je na mojej otazke nezmyselne? proste som polozil otazku a zdoraznil ze nemam so zrkadlovkou ziadnu skusenost. Ak sa budes chciet naucit japonsky, nebude ta najskor zaujimat kolko to asi priblizne trva a ako je to narocne ? je mi jasne ze kazdemu to bude travat inak, proste som cakal iba jednoduchu odpoved ako dlho to asi trva a comu sa treba na zaciatku venovat ...
povedz mi, ako dlho fotis s kompaktom, pridaj sem alebo do galerie podla teba nejake svoje najlepsie 2-3 fotky a ja ti poviem, kolko ti to bude trvat so zrkadlovkou
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-14 10:10:41+01
príspevok od: martyn27
fakt netusim co je na mojej otazke nezmyselne? proste som polozil otazku a zdoraznil ze nemam so zrkadlovkou ziadnu skusenost. Ak sa budes chciet naucit japonsky, nebude ta najskor zaujimat kolko to asi priblizne trva a ako je to narocne ? je mi jasne ze kazdemu to bude travat inak, proste som cakal iba jednoduchu odpoved ako dlho to asi trva a comu sa treba na zaciatku venovat ...
My to nemozeme vediet, pretoze to zalezi len na tebe. Viac k tomu niet co dodat.
 
Roman Point
2015-02-14 10:19:37+01
príspevok od: martyn27
Nechcem zakladat novu temu, tak to napisem sem. Mal by som otazku kolko asi trva naucit sa fotografovat so zrkadlovkou a co to vsetko obnasa. Doteraz som mal iba kompakt.
Ja som tiež fotil dlhé roky zo Sony kompaktom..
Predtým než som si kúpil zrkadlovku som približne dva mesiace intenzívne čítal foto školu tu na fóre ale aj na zahraničných fórach. Intenzívne v mojom prípade znamená každý deň večer pred spaním zhruba 4 hodiny a cez víkendy to bolo skoro raz toľko denne a až potom som sa rozhodol pre kúpu prvej zrkadlovky. Mal som šťastie že som sa odsťahoval do Nemecka a mal som more času venovať sa tomu.
1: obsluhovať zrkadlovku sa naučíš perfektne bez nutnosti premýšľať čo stlačiť čo zvoliť aký režim do pol roka.
2: kompozícia, výber snímkov a vlastne všetko okolo toho veskeru techniku fotenia budeš ( za predpokladu že neustále čítaš a učíš sa ) tak cca po dvoch rokoch začneš prichádzať na to aké chyby si zo začiatku robil pri kompoziciach, nastaveniach aj keď si vlastne teóriu ako tak ovládal. Je iné sa učiť a je iné to dodržiavať pri fotení.. Ale budovanie praxe a skúsenosti sú ďalšie roky.
3: postprocessing je asi, alebo určite najdôležitejšia časť dnešnej digitálnej fotofotografie.Ja osobne nemám už problém vyvolať ostré snímky, vyretusovat nejaké jemné vady. Ale dokonalý postprocess nemam v malicku a ešte to potrvá lebo sa stále niečo nové dozviem. Čo som sa rozprával s chalanmi čo sú na tom z kvalitou fotografii lepšie tak mi povedali že sa učia intenzívne 5 rokov zvládať postprocessing a ešte stále to nie je ono..

Takže bod 3 a 4 sa ráta na roky 5-8-10 atď záleží aj na tebe ako prijmas nové veci ako rýchlo sa učíš koľko zaujmov popritom máš ďalších. Preto sa na to aj ťažko odpovedá. Ale jedno ti viem povedať na 100% po piatich rokoch si budeš myslieť jej aký pokrok som spravil no po ďalších 5tich keď sa pozrieš spätne na fotky čo si spravil a vyvolal tak si povieš "Bože to bolo strašné"
 
armani
2015-02-15 12:43:00+01
príspevok od: martyn27
fakt netusim co je na mojej otazke nezmyselne? proste som polozil otazku a zdoraznil ze nemam so zrkadlovkou ziadnu skusenost. Ak sa budes chciet naucit japonsky, nebude ta najskor zaujimat kolko to asi priblizne trva a ako je to narocne ? je mi jasne ze kazdemu to bude travat inak, proste som cakal iba jednoduchu odpoved ako dlho to asi trva a comu sa treba na zaciatku venovat ...
Ovládať zrkadlovku s využitím základných postupov som sa naučil asi za 7 mesiacov. Fotiť sa učím asi tak 15 rokov a stále som v začiatkoch, som večný začiatočník.
 
rasto.tn
2015-02-15 13:23:27+01
príspevok od: martyn27
fakt netusim co je na mojej otazke nezmyselne? proste som polozil otazku a zdoraznil ze nemam so zrkadlovkou ziadnu skusenost. Ak sa budes chciet naucit japonsky, nebude ta najskor zaujimat kolko to asi priblizne trva a ako je to narocne ? je mi jasne ze kazdemu to bude travat inak, proste som cakal iba jednoduchu odpoved ako dlho to asi trva a comu sa treba na zaciatku venovat ...
Poviem ti, tvoja otázka ťa vyslovene predurčuje na budúci "fotografický neúspech", resp. tvoj postoj už na začiatku je minimálne neštandardný. Keď som začínal bikovať ešte na starom Olprane, vedel, som že ma cyklistika baví a keď som neskôr chcel prejsť na cestnú cyklistiku, nedával som nikde otázku, ako dlho sa človek bude musieť zžiť s novým sedením, užším rozmerom plášťov...
___
Ak mám predsa nejaké záľuby (v počte napr. 3 - 4...) je to na celý život, nejaká idea času v kontexte zlepšovania je niekedy bezpredmetná. Ak si doteraz fotil nepodarky, budeš ich fotiť naďalej aj s najlepšou zrkadlovkou, ale samozrejme, platí to aj naopak.
 
majster333
2015-02-15 14:05:49+01
príspevok od: martyn27
fakt netusim co je na mojej otazke nezmyselne? proste som polozil otazku a zdoraznil ze nemam so zrkadlovkou ziadnu skusenost. Ak sa budes chciet naucit japonsky, nebude ta najskor zaujimat kolko to asi priblizne trva a ako je to narocne ? je mi jasne ze kazdemu to bude travat inak, proste som cakal iba jednoduchu odpoved ako dlho to asi trva a comu sa treba na zaciatku venovat ...
Za pol roka, keď tomu dáš 4 hodiny denne a zameriaš sa len na niečo špecialne (ostatnému sa nebudeš venovať)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()